Strona głównaWiadomościSteam odkrywa komputery swoich użytkowników. Jaki sprzęt jest najczęściej wybierany do gier?...

Steam odkrywa komputery swoich użytkowników. Jaki sprzęt jest najczęściej wybierany do gier?

Valve ponownie zebrało informacje od swoich wiernych poddanych. Z anonimowych ankiet dowiadujemy się z jakich kart graficznych, procesorów i ilości pamięci RAM korzystają klienci growej platformy.

Większość graczy stara się iść z duchem czasu, bacznie obserwując zachowanie rynku i rozwój technologii. Podobny monitoring uprawia Steam przyglądając się jednak tylko swoim użytkownikom. Przy pomocy comiesięcznej ankiety zbiera od zainteresowanych informacje na temat używanego przez nich sprzętu komputerowego.

Wypełnione ankiety, co prawda, stanowią zaledwie jakiś tam procent wszystkich osób, lecz dzięki nim możemy dowiedzieć się jakie urządzenia najczęściej lądują w blaszakach użytkowników. Jesteście ciekawi na czym grają Wasi koledzy ze Steama?   

Zacznijmy może od systemu operacyjnego. Dominacja Windows 7 jest niezagrożona. Jest o wiele stabilniejszy od konkurenta z 10 z tyłu, tym bardziej biorąc pod uwagę ostatnie aktualizacje, które potrafiły napsuć krwi.

W przeważającej liczbie blaszaków użytkownicy decydują się na montaż 8 GB pamięci RAM i procesora z 4 rdzeniami. Na płycie głównej w złączu PCIe byczy się najczęściej GTX 1060, który w tym przypadku jest stworzony do grania w rozdzielczości FullHD.

Spośród wszystkich części komputera, to właśnie karta interesuje nas najbardziej. Przez wzgląd na podwyżkę cen, trudno jest aktualnie wybrać dla siebie odpowiednie GPU, więc otrzymane wyniki niejako potwierdzają tezę o najlepszej karcie do gier, która dobrze wypada pod względem wydajności i opłacalności zakupu.

 

Największy wzrost popularności zyskała karta Nvidii – GTX 1070. Gorszą sławą zaś owiana została GTX 960 notując spadek o 1,6 procent. Na pierwszym miejscu nadal niezwyciężona pozostaje GTX 1060, choć depcze jej po piętach GTX 750 Ti.

Gracie może na podobnych podzespołach lub stworzyliście inne maszynki do obrabiania gier? Dajcie nam znać w komentarzach. 

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię