Wybrani deweloperzy od jakiegoś czasu mają już dostęp do PalyStation 5. To właśnie od nich napływają informacje na temat sprzętu. Co więcej, wielu z nich bardzo chwali sobie kontroler DualShock 5, który jak się okazuje współpracuje również z PS4.

Większość z nas spodziewała się, że dzisiaj zobaczymy już oficjalne nową konsolę Sony. Zamiast tego mieliśmy okazję poznać oficjalne logo. Na razie wiemy tyle, że wraz z nową konsolą gracze otrzymają kolejną iterację pada DualShock. Wybrani deweloperzy od jakiegoś czasu mają możliwość już z nich korzystać i wykorzystywać jego funkcje w swoich nowych grach.

Według informacji przekazanych przez Tiduxa, który żyje w bliskich relacjach z pracownikami Sony, znalazł się wśród osób, które trzymały DualShock 5 w swoich rękach i podzielił się spostrzeżeniami.

Pad do PS5 został wyposażony w znacznie wytrzymalszą baterię, która pozwala grać dłużej. Nie jest natomiast wyposażony w ekran OLED oraz pasek z podświetleniem. Zamiast tego, w urządzeniu znalazł się wbudowany mikrofon do PlayStation SI oraz port USB typu C. Na pleckach nie znajdziemy niestety również dodatkowych przycisków, prawdopodobnie będziemy mogli skorzystać z przystawki DualShock 4 Back Button Attachment, który trafił w tym roku na rynek.

Zobacz: PlayStation 5 – wkrótce ma ruszyć przedsprzedaż na konsolę

Co więcej, DualShock 5 jest w pełni kompatybilny z konsolą PS4, podobnie jak pad DualShock 4 z PS5. Nowa wersja urządzenia jest zdecydowanie wygodniejsza przez zwiększenie obwodów gripów, dzięki czemu kontroler sprawia wrażenie urządzenia premium. Dodatkowych wrażeń dostarczają wibracje haptyczne. Zdecydowanie lepiej działają również triggery. Zdecydowanie lepiej działa również ulepszony panel dotykowy.

Kontroler oraz konsola mają zostać zaprezentowane w przyszłym miesiącu, a nie jak się spodziewaliśmy podczas CES 2020. Czy tak się faktycznie stanie? Przekonamy się.

1 KOMENTARZ

  1. Jak dadza mozliwosc wyplaty swoich pieniedzy to by sie utrzymali. Ale i ja mam zamiar odejsc od steam wole juz polskiego goga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię