Strona głównaGryAktualnościSteam Playtest pozwoli na testy beta bez używania kluczy

Steam Playtest pozwoli na testy beta bez używania kluczy

Valve ogłosiło właśnie Steam Playtest, nowe narzędzie umożliwiające twórcom gier zapraszać graczy do testowania gier bez potrzeby dystrybucji kluczy. Programiści będą mogli dodawać opcje rejestracji do testów i aktywować okres testowy jednym kliknięciem.

Większość gier przed wydaniem przechodzi etap testowania, niektóre wykonują wynajęci pracownicy w innych przypadkach robi to społeczność graczy. Zapraszani gracze często szybciej wyłapują błędy i ułatwiają programistom łatanie produkcji. Dotychczas jednak na Steam wymagało to generowania kluczy i zarządzania systemem dystrybucji, co oznaczało wiele dodatkowej pracy dla studia. Wprowadzenie Steam Playtest ma ograniczyć formalności do minimum.

Steam Playtest to nowa funkcja wbudowana bezpośrednio w Steam. Umożliwia zapraszanie graczy do testowania gry bez konieczności zarządzania kluczami lub zewnętrznymi listami mailingowymi.

Po uruchomieniu rejestracji deweloperzy mogą ustawić liczbę uczestników i przypisywać im dostęp za pośrednictwem Steamworks, dodając więcej graczy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Zobacz: GeForce RTX 3080 Ti w nowej specyfikacji ma być rywalem AMD Radeon RX 6800XT

Testy używają osobnego identyfikatora aplikacji podobnie jak to ma miejsce obecnie z demami gier. Gracze biorący udział w teście nie dostają zatem pełnej wersji gry i nie mogą pisać recenzji na temat danej produkcji. Playtest nie zastępuje żadnych istniejących funkcji Steam takich jak Early Access. Valve twierdzi, że narzędzie nie obsługuje handlu i dodatkowej monetyzacji, jest tylko po to żeby ułatwić programistom prace nad grą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcevalve
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię