Strona głównaGryAktualnościSteam przeprowadził eksperyment na 5 proc. użytkowników i wprowadza zmiany

Steam przeprowadził eksperyment na 5 proc. użytkowników i wprowadza zmiany

Być może byliście częścią tajnego eksperymentu Steama. Ale nie macie powodów do obaw. Nie stało się nic złego. Wręcz przeciwnie. Dzięki temu eksperymentowi platforma ma jeszcze lepiej rekomendować nam gry.

Od kilku tygodni około 5 procent użytkowników Steama było częścią prostego eksperymentu. Platforma sprawdzała na nich możliwości nowego algorytmu do rekomendowania gier. Cel jest prosty – proponować graczom te tytuły, które rzeczywiście mogą im się podobać, a nie po prostu te, które są w danym momencie popularne. Jak zakończył się eksperyment?

Zobacz: Nowa wersja Steama zadebiutuje 17 września! Co się zmieni?

Okazało się, że nowy algorytm przełożył się na dużo większe zainteresowanie ze strony graczy. Uczestnicy eksperymentu aż o 15 procent chętniej klikali w rekomendowane im gry niż do tej pory. To przełożyło się aż na 75-procentowy wzrost w liczbie wyświetlonych, unikalnych gier oraz 47-procentowy wzrost wyświetleń pojedynczej gry. To jasno pokazuje, że nowy algorytm działa lepiej niż poprzedni.

Zobacz: Valve nie chciało podżegać graczy przeciwko Epic Games Store

Właśnie dlatego wkrótce każdy z nas powinien zauważyć zmiany na swoim Steamie. Platforma ma lepiej rekomendować nam gry, co oczywiście leży w jej interesie. Poza tym Valve zapowiedziało, że dalej będzie prowadzić tego typu eksperymenty, aby cały czas ulepszać funkcje Steama.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię