Strona głównaGryAktualnościI, the Inquisitor – wiemy coraz więcej o grze bazującej na książkach...

I, the Inquisitor – wiemy coraz więcej o grze bazującej na książkach Jacka Piekary

Od kilku miesięcy wiemy, że polskie studio The Dust pracuje nad dwiema grami na podstawie książek Jacka Piekary z Cyklu Inkwizytorskiego. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów na temat jednej z nich, która szykowana jest z myślą o PC, PS4 oraz XOne.

Już kilka miesięcy temu Jacek Piekara i studio The Dust oficjalnie ogłosili nawiązanie współpracy. Jej efektem mają być aż dwie gry – jednak na PC, PS4 oraz XOne i druga dedykowana urządzeniom mobilnym. Jednak do tej pory nie poznaliśmy żadnych szczegółów. Aż do teraz. Twórcy zorganizowali zamkniętą konferencję, podczas której ujawnili kilka ciekawych informacji.

Przede wszystkim gra na PC, PS4 i XOne ma już nazwę. Brzmi ona „I, the Inquisitor”, czyli „Ja, inkwizytor”. W ten sposób ma nawiązywać do oryginalnej nazwy serii. Twórcom zależało też, aby gracz poczuł się dumny z tego, że jest inkwizytorem i może bronić boskich praw. Gra ma skupiać się na opowiadanej historii i wpływać na uczucia graczy. Ciekawie zapowiada się mechanika, która pozwoli graczom na wybieranie emocji w trakcie dialogów z postaciami.

Akcja ma się dziać w mieście o średniej wielkości. Ze względu na ograniczenia budżetowe (14 mln złotych) polskie studio nie mogło sobie pozwolić na stworzenie ogromnego, otwartego świata. Jednak deweloperzy zapewniają, że miasto będzie zróżnicowane. W samej grze ma się też pojawić Mordimer Madderdin, czyli główny bohater książek, ale jego rola nie jest znana. Premiera planowana jest na 2021 rok. W Polsce gra zostanie wydana w wersji cyfrowej i pudełkowej. Za granicą dostępna będzie tylko wersja cyfrowa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię