Strona głównaWiadomościAkcesoriaSteelSeries pokazał klawiatury, w których sam ustawisz punkt aktywacji klawisza

SteelSeries pokazał klawiatury, w których sam ustawisz punkt aktywacji klawisza

Na targach Computex 2019 marka SteelSeries zaprezentowała niezwykle ciekawe klawiatury. Firma sama określa je mianem „najbardziej uniwersalnych na świecie”. Ma to być zasługa unikalnych przełączników OmniPoint, które pozwalają na regulowanie punktu aktywacji klawiszy.

Przełączniki OmniPoint znajdziemy w dwóch nowych klawiaturach SteelSeries – Apex Pro oraz Apex Pro TKL. Pierwsza to konstrukcja pełnowymiarowa, wyposażona także w sekcję numeryczną. Druga to klasyczna budowa „turniejowa”, czyli pozbawiona klawiatury numerycznej, a przez to mniejsza. Każda z nich pozwala na regulowanie punktu aktywacji klawiszy w zakresie od 0,4 do 3,6 mm.

Zobacz: Za 80 dolarów możesz mieć w domu… gołego Geralta

Innym, ciekawym elementem obu klawiatur jest niewielki ekran OLED. Może on informować o aktualnych ustawieniach, a także wyświetlać powiadomienia z niektórych aplikacji, np. Discorda. Obok niego znajduje się rolka, która pozwala między innymi na przełączanie się między profilami klawiatury czy też ustawieniami punktu aktywacji.

SteelSeries udało się osiągnąć tak unikalną konstrukcję dzięki zastosowaniu magnetycznych przełączników. Trzeba uczciwie przyznać, że to konstrukcja, z którą jeszcze nie mieliśmy do czynienia na rynku gamingowym. Jestem szalenie ciekawy, jak sprawdza się to w rzeczywistości i mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieli okazję przetestować oba modele.

Zobacz: Nowy rekord podkręcania pamięci RAM! Poprzedni wytrzymał tylko dzień

Przełączniki OmniPoint będą dostępne tylko i wyłącznie w klawiaturach SteelSeries Apex Pro. Data premiery została zaplanowana na 11 czerwca, a ceny to odpowiednio 199 i 180 dolarów. Na ten moment jest to oficjalna data debiutu w Stanach Zjednoczonych. W Europie urządzenia powinny się pojawić na jesień.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię