Strona głównaWiadomościHardwareNowy rekord podkręcania pamięci RAM! Poprzedni wytrzymał tylko dzień

Nowy rekord podkręcania pamięci RAM! Poprzedni wytrzymał tylko dzień

Ależ wszystko szybko się zmienia. Wczoraj pisałem o nowym rekordzie podkręcania pamięci RAM DDR4, a dzisiaj mogę informować, że już został on pobity. Co więcej, różnica jest ogromna! Nie sądzę, aby nowy rekordzista został szybko pokonany.

Zaledwie wczoraj informowałem Was, że firma Adata pobiła rekord taktowania pamięci RAM DDR4. W tamtym momencie wynosił on 5634,2 MHz i był o 25,4 MHz lepszy od poprzedniego rekordzisty (HyperX). Ale, co zaskakujące też dla mnie, te informacje są już nieaktualne. Wystarczył jeden dzień, aby najlepszy wynik na świecie poprawiono o prawie 100 MHz! Podziw może budzić nie tylko czas reakcji, ale też spora różnica.

Zobacz: Pamięci RAM będą coraz tańsze. Ciągłe obniżki aż do trzeciego kwartału

Najnowszy rekord należy do firmy Micron, która wykorzystała pamięci Ballistix Elite. Podobnie jak poprzedni rekordziści, zdecydowano się na pojedynczą kość 8 GB. Najnowszy rekord to aż 5726 MHz, co oznacza, że jest lepszy od poprzednika o dokładnie 91,8 MHz. Oczywiście nie obyło się bez pomocy ciekłego azotu, ale to chyba nie powinno nikogo dziwić. Przy okazji ustawiono opóźnienia na poziomie CL24-31-31-63, które są dużo lepsze niż w przypadku wczorajszego wyniku.

rekord podkręcania pamięci RAM

Rekord został pobity na komputerze z procesorem Intel Core i7-8086K i płytą główną Asus Maximus XI. Należy on do firmy Micron, a także Stravosa Savvopoulosa i Phila Streckera, którzy przeprowadzili całą operację.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię