Strona głównaWiadomościWHO mówi, ile czasu spędzać przed ekranami monitorów, telewizorów i smartfonów

WHO mówi, ile czasu spędzać przed ekranami monitorów, telewizorów i smartfonów

Po raz pierwszy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała wytyczne na temat czasu spędzanego przed ekranami komputerów, smartfonów i telewizorów. Informacje powinni wziąć sobie do serca przede wszystkim rodzice.

Światowa Organizacja Zdrowia jest zdania, że dzieci poniżej pierwszego roku życia w ogóle nie powinny być narażane na kontakt z ekranami elektronicznymi. Dotyczy to zarówno smartfonów, telewizorów, jak i komputerów. Z kolei dzieci w wieku od 2 do 4 lat powinny przed nimi spędzać maksymalnie jedną godzinę dziennie.

– To, co naprawdę musimy zrobić, to przywrócić dzieciom zabawę. Chodzi o przejście z trybu siedzącego na czas zabawy, jednocześnie chroniąc sen – powiedziała Juana Willumsen, ekspert WHO.

Według Światowej Organizacji Zdrowia aż 23 procent dorosłych i 80 procent nastolatków nie jest wystarczająco aktywna fizycznie. Niesie to spore ryzyko dla zdrowia i zwiększa problemy nadwagi oraz otyłości. Dlatego dzieci do 4. roku życia powinny spędzać na aktywnościach fizycznych przynajmniej 3 godziny dziennie, bo to wyrobi w nich dobre nawyki i zmniejszy ryzyko chorób w późniejszym czasie.

Zobacz: Uruchomiliśmy nasz własny sklep Gaming Society!

Od siebie mogę dodać, że warto nie tylko kontrolować czas, jaki dzieci spędzają przed ekranami telewizorów, monitorów i smartfonów, ale też sposób spędzania tego czasu. Niestety, w Internecie nie brakuje treści nieodpowiednich dla osób niepełnoletnich, w tym pato-streamerów, którzy często żerują na młodszych odbiorcach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTVN24
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię