Strona głównaWiadomościStrzelankę online Escape from Tarkov uatrakcyjni rozbudowany system misji

Strzelankę online Escape from Tarkov uatrakcyjni rozbudowany system misji

Podczas targów Gamescom 2017 twórcy sieciowego FPS-a będą chwalić się najnowszą aktualizacją do gry. Na wielkim ekranie zobaczymy między innymi, jak rozwiązano system misji i nagradzania graczy.

Studio Battlestate już od dłuższego czasu wzmaga nasz apetyt na ich ambitnego shootera. Na domiar złego, w sieci pojawiają się filmy z zamkniętych testów. Mimo, że nie jest to jeszcze kompletna wersja gry, wygląda to naprawdę obiecująco. Kto wie, może nawet część graczy znudzonych już CS:GO porzuci statystykę zabójstw na rzecz eksploracji niebezpiecznego Tarkova.

Szanse na to zwiększą sie po prezentacji systemu misji, która ma nastąpić podczas zbliżających się targów Gamescom. Twórcy zamierzają wzbogacić rozgrywkę o interakcję z NPC-ami pełniącymi funckję miejscowych handlarzy. Prócz możliwości zaopatrzenia się w sprzęt, postaci te oferować będą złożone zadania (np. odszukanie przedmiotu, eliminacja wroga, zakłócenie sygnału transimisji). Za każdą rozwiązaną sprawę otrzymamy swoistą nagrodę i trochę doświadczenia. Wpłynie to na odblokowanie kolejnych, coraz trudniejszych misji.

Wykonywanie zadań odegra także rolę w poznaniu historii oraz praw rządzących tym miejscem. Dzięki temu zrozumiemy motywacje handlarzy, które dla każdego z osobna są tematem indywidualnym. Angażując się w pomoc konkretnym osobom, zmniejszymy zaufanie u reszty sprzedawców. W ostateczności zmusi nas to do obrania którejś ze stron konfliktu.

Prawdopodobnie będzie to najważniejsza zmiana w grze od rozpoczęcia zamkniętych testów alpha. Poważnie zmieni strukturę gry i wpłynie na jakość rywalizacji. Jeszcze w nią nie graliśmy, ale tylko gdy wejdzie w fazę publicznych testów, z pewnościa zobaczymy się na serwerach.     

 

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię