Strona głównaGryAktualnościSuper Mario Bros. - kopia gry gratką dla kolekcjonerów. Kosztuje majątek

Super Mario Bros. – kopia gry gratką dla kolekcjonerów. Kosztuje majątek

Zafoliowana kopia gry Super Mario Bros. stała się najdroższą istniejącą kopią gry na świecie. Jej cena na aukcji osiągnęła astronomiczną wartość.

W piątek na aukcji sprzedano cartdrige z grą Super Mario Bros. Aukcję zorganizowało Heritage Auctions z Dallas i kupić na niej można było nie tylko gry, ale też między innymi komiksy. Sprzedana kopia gry z Mario była zafoliowana przez 35 lat, a do jej sprzedania potrzebnych było aż 29 ofert, po których finalna cena stanęła na kwocie 114 tysięcy dolarów. Tym samym pobity został poprzedni rekord, należący do innej kopii tego samego tytułu, wartej 100150 dolarów. Nowy posiadacz gry postanowił zachować anonimowość.

Zobacz: Horizon Zero Dawn – cena wersji PC niespodziewanie wzrosła

Dlaczego ten akurat cartdrige jest aż tak wyjątkowy? Oceniono jego stan na niezwykle dobry (9,4 na 10 punktów) i posiada jeszcze nawet kartonowy uchwyt, służący na przykład do wieszania na sklepowym regale. Ten smaczek powoduje, że posiadający go cart staje się niezwykle poszukiwany przez kolekcjonerów.

Super Mario Bros. Sega Pluto

Super Mario Bros. nie było jedynym tak pożądanym elementem aukcji. Drugie miejsce zajął egzemplarz konsoli Sega Pluto-02, produkowany w latach 1995-1996. Konsola ta była wczesną wersją Segi Saturn i znalazła swojego nabywcę za 84 tysiące dolarów.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię