Strona głównaWiadomościUbisoft: nowe informacje na temat molestowania u francuskiego wydawcy

Ubisoft: nowe informacje na temat molestowania u francuskiego wydawcy

Światło dzienne ujrzały nowe informacje na temat rzekomych aktów molestowania, których mieli się dopuszczać pracownicy firmy Ubisoft.

Po tym jak pojawiły się doniesienia o złych zwyczajach, panujących w siedzibie Ubisoftu, francuska gazeta Libération opublikowała raport, z którego wynikają kolejne, niepokojące informacje – między innymi dotyczące toksyczne atmosfery. Główną rolę pełni w nich Serge Hascoet, chief creative officer Ubisoft. Fragmenty artykułu przetłumaczył i umieścił na Twitterze Thomas Bidaux, szef ICO Partners. Z fragmentów tych wynika też, że prawdopodobnie firma nie zrobiła do tej pory zbyt wiele, by zmienić sytuację panującą w firmie.

To tylko najciekawsze fragmenty. Dużo więcej znajdziecie na oficjalnym koncie Thomasa Bidaux na Twitterze. W artykule znajdują się ponoć także informacje jakoby szef działu HR Ubisoft Montreal miał zagrozić, że odejdzie wraz z połową zespołu, jeśli interwencji nie podejmie sam Yves Guillemot. Yves miał zostać poproszony o zwolnienie działu HR z podejrzeń o przyczynienie się w jakikolwiek sposób do atmosfery panującej w firmie.

Zobacz: Ubisoft prowadzi śledztwo w sprawie oskarżeń o molestowanie

W odpowiedzi Ubisoft wydał publiczne oświadczenie, w którym wyraził ubolewanie oraz potwierdził, że rozpoczął serię wewnętrznych śledztw dotyczących oskarżeń, w których pomagać mają wyspecjalizowani, zewnętrzni konsultanci. We wprowadzenie odpowiednich zmian zaangażował się także Guillemot.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię