Strona głównaGryAktualnościSuper Seducer 3 – Valve odmówiło sprzedaży gry na Steam

Super Seducer 3 – Valve odmówiło sprzedaży gry na Steam

Valve nie wyraziło zgody na sprzedaż gry Super Seducer 3 za pośrednictwem Steam. Strona gry została także usunięta z platformy. Jeden z twórców poinformował o tej decyzji za pośrednictwem Twittera.

Richard La Ruina, jeden z twórców Super Seducer 3 opublikował na Twitterze wiadomość z odmową sprzedaży gry na Steam. Super Seducer 3 to gra FMV (z żywymi aktorami), w której zadaniem głównego bohatera jest pogrywanie kobiet. Trzecia cześć serii reklamowana jest jako narzędzie edukacyjne, pomagające mężczyznom nauczyć się jak rozmawiać z dziewczynami. Główna postać przedstawiona jest jako samozwańczy guru podrywu.

Zobacz: Project Athia z oficjalnym tytułem i trailerem

La Ruina jest zwolennikiem kultury artystów podrywu – społeczności, której głównym celem jest pomaganie sobie wzajemnie w uwodzeniu i uprawianiu seksu z jak największą liczbą kobiet. Przez wielu zjawisko to uważane jest za seksistowskie i mizoginistyczne.

Valve w swojej odmowie zaznaczyło, że Steam nie  udostępnia zdjęć z prawniczymi ludźmi, które mają jednoznaczny charakter seksualny. La Ruina twierdzi, że zwrócił się do swojego prawnika po poradę, aby ten pomógł mu wydać grę na Steam. Twórca chce walczyć głownie ze względu na to, że ponad 61 tys. użytkowników dodało grę do listy obserwowanych.

La Ruina odpowiedzi do Valve stwierdził, że w tej sytuacji może pociąć grę tak, żeby była bezpieczna jak inne gry FMV na Steam. Valve jednak nie wyraziło zgody na takie działanie i zaproponowało zwrot pieniędzy za wystawienie gry na Steam. Pierwsza i druga odsłona serii nadal dostępne są na platformie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię