Strona głównaGryAktualnościŚwiat Cyberpunk 2077 będzie ogromny! Poznajemy kolejne szczegóły

Świat Cyberpunk 2077 będzie ogromny! Poznajemy kolejne szczegóły

Nie mamy żadnych wątpliwości – Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Nic w tym dziwnego – pierwsza prezentacja wypadła wyśmienicie. Teraz dowiadujemy się, jak duży może być świat w porównaniu do Wiedźmina 3.

Już prezentacja gry udowodniła nam, że świat w Cyberpunk 2077 będzie nie tylko ogromny, ale też bardzo szczegółowy. Miasto Night City będzie żyło pełną piersią. Postacie niezależne będą miały własne zajęcia. Ale jak naprawdę duża będzie mapa? Czy da się ją porównać chociażby do Wiedźmina 3? Okazuje się, że nie jest to zadanie łatwe. Takie pytanie zadał jeden z graczy na fanpage’u Cyberpunk 2077 na Facebooku. Co ciekawe, otrzymał odpowiedź.

– Night City składa się z 6 dystryktów, ale nie mogę Ci powiedzieć ile mają dokładnie metrów kwadratowych, ponieważ nikt jeszcze tego nie zmierzył. Poza tym jest to dość trudne dla przestrzeni miejskiej – Night City ma mnóstwo budynków, a te budynki mają mnóstwo pięter. Teoretycznie możemy mieć 120 metrów kwadratowych przestrzeni na powierzchni 60 metrów kwadratowych. W wysokich budynkach, a wiele z nich da się odwiedzić, każde piętro może mieścić wiele elementów i aktywności. Wiedźmin 3 był dużo bardziej płaski – aktywności były rozsiane. Tutaj świat może być wielki, ale do góry i w dół – napisał oficjalny fanpage Cyberpunk 2077.

Trudno z tym wszystkim się nie zgodzić. Ciężko jest porównywać przestrzeń wiejską i lasy, a przecież taka górowała w Wiedźminie 3, z miastami, gdzie mamy ogromne budynki z mnóstwem pięter. To prawdopodobnie oznacza, że Cyberpunk 2077 będzie dużo, dużo większy od Dzikiego Gonu. Gra powstaje z myślą o PC-tach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię