Strona głównaKonsoleSzef Xbox chce współpracy twórców konsol nad cross-play i banowaniem użytkowników

Szef Xbox chce współpracy twórców konsol nad cross-play i banowaniem użytkowników

Według szefa Xboxa Phila Spencera wszyscy producenci konsol powinni nawiązać współpracę dzięki, której rozwinie się możliwość grania pomiędzy platformami. Dodatkowo marzy mu się mechanizm banowania użytkowników, bo Xbox to nie platforma wolności słowa.

Podczas wywiadu dla New York Times – Phil Spencer powiedział, że chciałby, aby inni producenci konsol mogli wspólnie pracować nad tymi pomysłami.

Chciałbym, abyśmy byli w stanie zrobić coś, co jest trudne jako branża – gdy ktoś zostaje zbanowany w jednej z naszych sieci, czy istnieje sposób, abyśmy mogli zablokować go w innych sieciach?

Innym pomysłem byłaby możliwość zastosowania międzyplatformowego blokowania użytkowników – tak, aby ktoś nękający inną osobę nie mógł po prostu skorzystać z innej platformy, aby kontynuować swoje nadużycia.

Zobacz: Nowy Spider-Man ósmą największą premierą w historii kina

Spencer powiedział, że chciałby móc przenieść swoją listę zablokowanych użytkowników do innych sieci, w których gra. Chciałby tworzyć listy osób, z którymi nie chce grać i ma to dotyczyć każdej z platform.

Jeżeli chodzi o utrzymanie Xboxa z dala od toksycznych treści, Spencer stwierdził, że nie jest to platforma wolności słowa.

Jesteśmy platformą skupiającą się na interaktywnej rozrywce i grach wideo. I nie jesteśmy po to, aby na naszej platformie toczyć różnego rodzaju dyskusje społeczne. Nie po to istniejemy.

Na pytanie czy Xbox chce być lepszy w moderowaniu treści niż serwisy społecznościowe? Spencer stwierdza, że stawia na przejrzystość modelu biznesowego, w którym ludzie płacą za gry i cieszą się grając w nie, zamiast klikać w burzliwe tematy, które generują jak najwięcej kliknięć.

Na Xbox nie otrzymujemy zapłaty za to, ile razy na coś klikniesz. Otrzymuję zapłatę za to, ile razy twoje dzieci grają w Minecrafta. I naprawdę uważam, że przejrzystość przestrzeni gier oznacza, że musimy być bardzo konsekwentni w stosunku do naszych klientów. Ponieważ jeżeli grając w Minecrafta będziesz miał złe doświadczenia to możesz już tu nigdy nie wrócić.

Trzeba przyznać, że takie wytłumaczenie jest dość logiczne i faktycznie można przyklasnąć pomysłom Spencera. A Wy jak uważacie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię