Advertisement
Strona głównaGryAktualnościSztuczna inteligencja pomoże Sony tworzyć gry

Sztuczna inteligencja pomoże Sony tworzyć gry

Sony Corportation założyło nową firmę, Sony AI, jej zdaniem będzie tworzenie nowych technologii wspomagających pracę nad grami. Ma to mieć kluczowe znaczenie dla całej korporacji.

Sony Corporation ogłosiło, że pracuje właśnie nad dużym projektem, którego częścią było założenie nowej firmy, Sony AI. Pierwsze efekty pracy poznamy dopiero za kilka lat, ale obecnie jest to jedno z kluczowych przedsięwzięć Sony.

Zobacz: Na PlayStation 5 pogramy w gry z PSX, PS2, PS3 i PS4? Na to…

Sony AI będzie miało swoje jednostki w Japonii, Europie i USA. Nowy dział będzie zajmował się badaniami nad rozwojem sztucznej inteligencji. A głównym zadaniem pracowników będzie uwolnienie ludzkiej wyobraźni i kreatywności AI.

Szefem Sony AI został Hiroaki Kitaro, dyrektor generalny Sony Computer Science Labotatories. Jego zadaniem będzie zebranie ekspertów z różnych segmentów, którzy skupią się teraz na tworzeniu nowych technologii. W szczególności ma zostać wykorzystana wiedza z zakresu robotyki, rozrywki oraz analizy obrazów.

Zobacz: PlayStation 5 pozwoli graczom na tworzenie własnych wersji demo? Nowe patenty Sony

Podczas konferencji prasowej Sony wielokrotnie podkreślało, że Sony AI będzie miało kluczową rolę w zwiększaniu wartości korporacji, która w pierwszej kolejności zajmuje się grami.

Teraz Sony poszukuje pracowników, którzy zajmą się badaniami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię