Strona głównaGryAktualnościCapcom tworzy remake Resident Evil 3? Premiera w 2020 roku

Capcom tworzy remake Resident Evil 3? Premiera w 2020 roku

Capcom prawdopodobnie pracuje nad Resident Evil 3 Remake. To tylko plotki, ale chyba dla nikogo nie byłoby to zaskoczeniem, gdy nowa wersja dwójki okazała się tak dużym sukcesem. Gra nie tylko zebrała świetne oceny, ale też bardzo dobrze się sprzedała.

Myślę, że wszyscy fani serii Resident Evil (a sam się do nich zaliczam) spodziewali się, że prędzej lub później Capcom zacznie pracować nad nową wersją Resident Evil 3. To chyba najbardziej kultowa odsłona, w której musieliśmy zmierzyć się z Nemesisem. Co prawda dla mnie od zawsze najlepsza była dwójka, ale w moim prywatnym zestawieniu trzecia część od zajmuje solidne drugie miejsce. Dlatego plotki o rozpoczęciu prac nad wersją Remake bardzo mnie cieszą.

Oczywiście nie jest to informacja oficjalna. Wcześniej przedstawiciele firmy zapewniali, że bardzo chcieliby odnowić kolejne wersje Resident Evil, o ile fani będą tego chcieli. A skoro Resident Evil 2 okazało się ogromnym sukcesem i jest nominowane do nagrody Gry Roku w plebiscycie The Game Awards 2019, to teraz już chyba nie mają wyboru. Według przecieków prace już się rozpoczęły, a sama gra ma otrzymać nazwę Resident Evil 3: Nemesis.

Kto wie, może Resident Evil 3: Nemesis zostanie zapowiedziane właśnie w trakcie The Game Awards 2019? Premiera miałaby się odbyć w 2020 roku, więc jest to całkiem możliwe. Tego dowiemy się już 12 grudnia, kiedy odbędzie się oficjalna gala rozdania nagród.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię