Strona głównaEsportProfesjonalny gracz FIFA został zbanowany. Teraz przeprasza, winiąc swoją narodowość

Profesjonalny gracz FIFA został zbanowany. Teraz przeprasza, winiąc swoją narodowość

Będąc profesjonalnym graczem trzeba dokładnie dobierać każde słowo, szczególnie jeśli jednocześnie jest się streamerem lub YouTuberem. Doskonale przekonał się o tym Tassal ‘Tass’ Rushan, który został zbanowany przez EA Sports i nie może brać udziału w żadnych profesjonalnych rozgrywkach. Gracz postanowił przeprosić, ale części winy zrzucił na swoją narodowość. 

Tassal ‘Tass’ Rushan od wielu lat jest obecny na profesjonalnej scenie FIFA. Aktualnie reprezentuje barwy organizacji FaZe Clan, która powinna być doskonale znana miłośnikom Counter-Strike’a oraz Call of Duty. Jednak przez jakiś czas Brytyjczyk nie będzie mógł wykonywać swojego zawodu, ponieważ został zbanowany przez Electronic Arts. Poszło o jedno złe słowo, wypowiedziane w trakcie filmu opublikowanego na YouTubie.

Zobacz także: FIFA 19 – świetna gra, która potrzebuje sporych zmian (recenzja)

Tass na wideo otwierał paczki z zawodnikami FIFA Ultimate Team. W pewnym momencie po raz kolejny trafił tego samego, kompletnie nieprzydatnego piłkarza. Skomentował to następującymi słowami: 

– And just like that, we’re seeing this fucking fag again. 

Po polsku oznacza to: 

– I tak po prostu, po raz kolejny widzimy tego… tutaj obraźliwe słowo używane do określania homoseksualnych mężczyzn (inaczej część od roweru). 

Taki język nie spodobał się Electronic Arts. Kanadyjska firma postanowiła zbanować Tassa i tym samym zabronić mu udziału w jakichkolwiek profesjonalnych rozgrywkach w FIFA. Po kilku dniach gracz zdecydował się przeprosić, ale część winy zrzucił na… swoją narodowość. Przyznał, że nie wiedział jak obraźliwe jest to słowo. Według niego w Wielkiej Brytanii jest używane jako zastępstwo dla gnoja itp. 

– Nie jestem człowiekiem tego typu. Teraz już wiem, co to oznacza i nigdy więcej nie użyję tego słowa. Przepraszam wszystkich, których obraziłem. Mam znacznie wyższe standardy. Uświadomiło mi to, że muszę ostrożniej dobierać słowa. Wykorzystam tę sytuację jako okazję do nauki. Niedługo znowu zobaczycie mnie na profesjonalnej scenie. 

Pocieszające jest to, że Tassal ‘Tass’ Rushan otrzymał bana czasowego. Za kilka tygodni będzie mógł wrócić do rywalizacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię