Strona głównaGryAktualnościBethesda odpowiada na zarzuty o dziecinnie łatwe cheatowanie w Fallout 76

Bethesda odpowiada na zarzuty o dziecinnie łatwe cheatowanie w Fallout 76

Falllout 76 jeszcze nie zadebiutował w finalnej wersji, a już budzi spore kontrowersje. Wszystkiemu winna jest wersja B.E.T.A., która nie prezentuje się zbyt dobrze. Oprócz licznych problemów gracze zarzucają Bethesdzie, że ta nie używa praktycznie żadnych zabezpieczeń przed oszustami, przez co cheatowanie jest dziecinnie łatwe. Firma postanowiła na to odpowiedzieć. 

Fallout 76 B.E.T.A. ma mnóstwo błędów. Szybkość poruszania się postaci zależy od liczby wyświetlanych klatek na sekundę. Gra potrafiła sama usunąć się z dysku. Nie wspominając już o licznych glitchach. Jednak prawdziwą wisienką na torcie jest brak jakichkolwiek zabezpieczeń przed cheaterami. Serwery nie sprawdzają spójności plików, a na dodatek komunikacja między graczem a serwerem nie jest szyfrowana. To aż prosi się o dziecinnie proste manipulowanie plikami gry. Co na to Bethesda? 

– Wiele z tych założeń jest albo nieprawdziwych, albo opartych na nieprawdziwych założeniach. Jednak społeczność graczy zwróciła nam uwagę na pewnie problemy, nad naprawą których nasz zespół już od jakiegoś czasu aktywnie pracuje. Naszym celem zawsze jest dostarczenie jak najlepszej rozgrywki dla wszystkich graczy. Oszukiwanie w grach nigdy nie będzie tolerowane – głosi oświadczenie firmy. 

Szkoda, że w tej wypowiedzi brakuje jakichkolwiek szczegółów. Nie wiemy, które założenia są nieprawdziwe. Te o niesprawdzaniu spójności plików czy przesyłaniu informacji między graczem a serwerem zwykłym, nieszyfrowanym tekstem? Tego pewnie już się nie dowiemy. Możemy mieć jedynie nadzieję, że przez najbliższy tydzień, bo tylko tyle zostało do premiery gry, uda się je wszystkie naprawić. Szczerze w to wątpię, ale nie oceniam, póki nie zobaczę efektów końcowych. Jak na razie w mojej głowie maluje się piękna katastrofa. Obym się mylił.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię