Strona głównaEsportDotaTeam Spirit został wyeliminowany z Stockholm Major 2022

Team Spirit został wyeliminowany z Stockholm Major 2022

Słynny sztokholmski major rozpoczął się 12 maja. ESL One Stockholm Major 2022, w którym wzięli udział 14 drużyn, zakończył się 22 maja. W turnieju Major e-sportowcy walczą o nagrodę w wysokości 500 000 $ i 3 530 punktów rankingowych Dota Pro Circuit (DPC).

Nagroda główna dla zwycięzcy konkursu to 200 000 $ i 680 punktów DPC. Z kolei srebrny medalista może liczyć na 100 000 $ oraz 610 punktów DPC. Drużyna, która zdobędzie 3. miejsce w tabeli, otrzymuje 75 tys. dolarów i 530 punktów rankingowych. Na stronach bukmacherskich zwolennicy transmisji na żywo oraz typowania wyników mogą śledzić za najnowszymi zdarzeniami e-sportowców, grających Dota 2. Miłośnicy e-sportu mogą obstawiać wyniki meczów między innymi na stronie https://dota2-bets.com/pl/.

Wróćmy do najnowszych nowości z online boiska. Profesjonalny zespół graczy Dota 2 Beastcoast ograł Team Spirit z wynikiem 2:0. Beastcoast wyeliminowali rosyjską organizację e-sportową z turnieju Stockholm Major 2022. W kolejnym meczu Beastcoast będzie rywalizował ze zwycięzcą BB Team i Team Liquid.

Warto by było wspomnieć o tym, że zespół Team Spirit zajął 4. miejsce w Stockholm Major 2022 w fazie grupowej. Drużyna ma na koncie 3 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki. W powtórkach Team Spirit potrafili pokonać Team Liquid, jednak potem zderzenia z Team SoloMid i Thunder Awaken zakończyły się dla Team Spirit porażką. W fazie play-off Team Spirit rozpoczął grę z Tundra Esports, która zakończyła się porażką 1:2. Zderzenie z Beastcoast 17 maja zakończyło się wynikiem 0:2. W związku z tym Team Spirit został wyeliminowany ze Sztokholmu Major 2022 i zajął 9-12.

Łącznie w sztokholmskim majorze bierze udział 18 drużyn, w tym 3 drużyny z Azji Południowo-Wschodniej i Europy Wschodniej, 4 zespoły z Europy Zachodniej i Chin, 2 drużyny z Ameryki Północnej i Południowej. Faza grupowa miała miejsce 12-15 maja 2022: dwie grupy po siedem drużyn każda. Pojedynczy turniej każdy z każdym, wszystkie mecze Bo2. Do górnej drabinki play-offów mogą awansować cztery najlepsze drużyny z każdej grupy. Na dolnej drabince play-offów znajdują się zespoły, które z każdej grupy zajmą 5. i 6. miejsce. Reszta drużyn odpadła.

Play-offy odbyły się w terminie 16-22 maja 2022 w formacie podwójnej eliminacji. Wszystkie mecze z wyjątkiem Wielkiego Finału, Bo3, jednak wielki finał będzie rozegrany w formacie Bo5. Obecnie liczba drużyn e-sportowych wynosi 14. Wśród najbardziej rozpoznawalnych uczestników znajdują się zespoły Tundra Esports oraz Bet Boom Team, którzy mają już 8 zwycięstw w ostatnich 10 meczach.

Artykuł sponsorowany.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię