Strona głównaGryAktualnościWczoraj urodziny obchodziła jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów

Wczoraj urodziny obchodziła jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów

35 lat – tyle skończyła wczoraj jedna z  najpopularniejszych gier wszech czasów. Tak, chodzi o Tetrisa, który został stworzony przez rosyjskiego programistę Alexeya Leonidovicha Pajitnova. Wiecie, skąd w ogóle wzięła się nazwa gry?

Dokładnie 6 czerwca 1984 roku, czyli w tym momencie 35 lat i 1 dzień temu, swoją premierę miała gra Tetris. Została ona stworzona przez Rosjanina – Alexeya Leonidovicha Pajitnova. Jej nazwa to połączenie dwóch słów: tetromino, czyli figury składającej się z czterech kwadratów oraz tenis, czyli ulubionego sportu twórcy gry. Na pewno w tamtej chwili nawet w najbardziej szalonych marzeniach Rosjanin nie sądził on, że Tetris okaże się jedną z najpopularniejszych gier wszech czasów.

Zobacz: Quake II RTX – gra dostępna do pobrania za darmo. Ale jest haczyk

Jeszcze do niedawna napisałbym, że Tetris jest najpopularniejszą grą wszech czasów. Ale niedawno się to zmieniło. Według Wikipedii gra sprzedała się w liczbie 170 mln. To oznacza, że zaledwie miesiąc temu została wyprzedzona przez Minecrafta, który może pochwalić się wynikiem na poziomie 176 mln. Trzecie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Grand Theft Auto V, które nabyło aż 110 mln osób.

Tetris to gra kultowa, którą zna każdy. W ostatnim czasie przeżywa drugą młodość za sprawą Tetris 99 na Nintendo Switch, czyli produkcji z gatunku… Battle Royale.

Zobacz: Destiny 2 przechodzi na model free-to-play. Gra zagości na Steam i otrzyma cross-save

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię