Strona głównaGryAktualnościThe Ascent – aktualizacja powoduje problemy z grą

The Ascent – aktualizacja powoduje problemy z grą

Gracze donoszą, że najnowsza aktualizacja do The Ascent powoduje problemy z grą. Dotyczy to łatki 2.1.4.0, która została wydana w tym tygodniu.

Najnowsza aktualizacja przeznaczona zarówno dla PC jak i Xbox miała na celu zrównanie konsolowej wersji z wersją PC. Według zapowiedzi miała wprowadzać obsługę DLSS dla Windows 10 a także poprawiać tryb kooperacji, stabilność gry oraz misji.

Zobacz: Quake 1 wraca w odświeżonej wersji, a trylogia Wstrząsu ląduje w Xbox Game Pass!

Jednak według pojawiających się w sieci informacji w pierwszej kolejności aktualizacja popsuła grę. Dotyczy to głównie spadków fps, zacinaniem się gry oraz ładowaniem elementów otoczenia. Niektórzy twierdzą, że jest praktycznie niegrywalna. Problem pojawia się również z funkcją Cyberdeck, która używana jest do otwierania skrzyń.

Według nieoficjalnych informacji pomoc może włączenie DX12 oraz wyłączenie wszystkich opcji związanych z ray tracingiem. Z jakiegoś powody The Ascent włącza wszystko co związane z ray tracingiem nawet gry GPU nie obsługuje tej technologii, następnie wyszarza te opcje gdy korzystamy z DX11, przez co nie można żadnej z opcji odznaczyć.

Warto pamiętać, że Neon Giant to mały niezależny deweloper złożony z zaledwie 12 osób, a studio już powiedziało, że wkrótce pojawią się kolejne aktualizacje.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię