Strona głównaEsportDotaPula nagród The International 2019 przekroczyła 30 mln dolarów!

Pula nagród The International 2019 przekroczyła 30 mln dolarów!

Rekord został pobity. Pula nagród The International 2019 właśnie przekroczyła barierę 30 mln dolarów, dzięki czemu turniej przegonił pod tym względem Mistrzostwa Świata w Fortnite’a.

The International od wielu lat – z roku na rok – bije kolejne rekordy pod względem puli nagród dla zawodników. Jednak tym razem najlepszy wynik w historii nie był taki pewny. Wszystkiemu winne okazały się Mistrzostwa Świata w Fortnite’a, w przypadku których Epic Games przygotowało aż 30 mln dolarów. Ale The International 2019 nie zawiódł i pobił nawet ten wynik.

Zobacz: W Japonii odbędzie się pierwszy turniej esportowy dla niepełnosprawnych

Rekordowa pula nagród w turnieju esportowym

Aktualnie w puli nagród The International 2019 znajduje się ponad 30 mln dolarów. Z tej sumy zaledwie 1,6 mln dolarów pochodzi od Valve. Reszta to wpływy z przepustek bitewnych, z zakupu których 25 procent trafia do puli turnieju. To oznacza, że sami gracze przelali na konto zawodów aż 28,4 mln dolarów. To też oznacza, że samo Valve zarobiło trzy razy tyle (w końcu do nich trafia 75 procent kwoty z przepustek), czyli 85,2 mln dolarów. To się nazywa biznes!

Zobacz: Astralis żegna się z RFRSH Entertainment. Czy to pomoże Duńczykom wrócić do formy?

A to nie koniec! Do końca zbiórki zostało jeszcze 35 dni. To oznacza, że pula nagród ma szansę znacząco wzrosnąć. Duża w tym zasługa samego Valve, które w tym roku przygotowało bardzo pokaźną przepustkę, która jest warta zakupy. Myślę, że kwota 35 mln dolarów zostanie jeszcze pokonana.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceValve
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię