Strona główna Esport W Japonii odbędzie się pierwszy turniej esportowy dla niepełnosprawnych

W Japonii odbędzie się pierwszy turniej esportowy dla niepełnosprawnych

Microsoft swego czasu opracował kontroler dla osób niepełnosprawnych. To był pierwszy krok w poprawie dostępności gier. Teraz stawiany jest kolejny – turniej esportowy dla niepełnosprawnych, który odbędzie się w Takasaki w Japonii.

Gunma E-Sport, który odbędzie się 31 sierpnia,  to pierwszy tego rodzaju turniej, a w jego ramach odbędą się rozgrywki w League of Legends. Nagroda nie będzie wcale byle jaka, bo w przeliczeniu – ponad 35 tysięcy złotych. Jeden z graczy, którzy wezmą udział w rywalizacji to Ryuya Koshizuka, który do gry w LoL-a używa nietypowego kontrolera. Umożliwia mu on poruszanie postacią i walkę za pomocą oddechu oraz ust. Oprócz tego, gracz korzysta z opracowanego przez Microsoft kontrolera.

Zobacz: Nowy projekt zwiększy dostępność gier dla niepełnosprawnych graczy

Ryuya ma dystrofię mięśniową – obustronny zanik mięśni. Jego ręce są zbyt słabe by poradzić sobie z obsługą klawiatury i myszy, musiał więc w inny sposób podejść do gry w League of Legends. Co więcej, jest tak pewny siebie, że ma nadzieje wygrać we wspomnianym turnieju. Innym graczem, który weźmie udział w Gunma E-Sport jest Yuichiro Kanmai – 45-latek po udarze, ze sparaliżowaną lewą stroną ciała. On musiał opanować grę tylko za pomocą jednej ręki.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE