Strona głównaEsportDotaThe International ma nowe miasto - gospodarza!

The International ma nowe miasto – gospodarza!

To pierwsza taka sytuacja w historii – po tym, jak Szwecja odmówiła przyjęcia turnieju The International – mistrzostw świata DOTA 2 – gospodarzem zostanie Rumunia.

Najnowsze The International już doznało jednego opóźnienia – turniej miał się odbyć w zeszłym roku, ale z racji pandemii przesunięto go na 2021. Mistrzostwa Świata DOTA 2 miały się odbyć w Szwecji, ale tamtejsze władze odmówiły nadania mu statusu elitarnej imprezy sportowej, co mogło w bardzo znaczący sposób skomplikować kwestie logistyczne, dojazdu zawodników, przyznawania wiz, itp. Valve musiało więc poszukać nowego miasta – gospodarza. Stanie się nim rumuński Bukareszt.

DOTA 2 The International

Valve ogłosiło wczoraj, że The International 2021 odbędzie się w październiku, na Arena Națională – stadionie, mogącym pomieścić ponad 55 tysięcy widzów. Turniej będzie miał miejsce w dniach od 7 do 17 października, z całkowitą pulą nagród w wysokości ponad 40 milionów dolarów. Oczywiście z racji COVID-a zapewne turniej DOTA 2 będzie mogło śledzić nieco mniej widzów. 

W świetle tych informacji bardzo jesteśmy ciekawi co z najbliższym Majorem CS:GO, który również miał się odbyć w Szwecji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceValve
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię