Advertisement
Strona głównaKonsoleThe Last of Us Part 2 – najlepszą premierą tego roku i...

The Last of Us Part 2 – najlepszą premierą tego roku i drugą najlepszą w historii Sony

Fala hejtu i złych komentarzy nie powstrzymała The Last of Us Part 2 w osiągnięciu statusu najlepszej premiery tego roku, oraz zajęcia drugiego miejsca w historii premier Sony. Wyniki dotyczą zarówno sprzedaży cyfrowej jak i detalicznej.

Według informacji przekazanych przez The NPD Group, The Last of Us Part 2 zdominowało czerwcową sprzedaż gier. Gra osiągnęła najwyższy poziom sprzedaży wśród premier przewyższając sprzedaż Animal Crossing: New Horizons oraz Final Fantasy VII Remake. Co więcej, TLOSP2 znalazło się także na drugim miejscu wśród najlepszych premier Sony. Pierwsze miejsce nadal należy do Spider-Mana Marvela.

Zobacz: Assassin’s Creed: Valhalla ma umiejętności w stylu Mortal Kombat

Niestety NPD nie udostępniło szczegółowych danych sprzedażowych, ale według raportu do tej pory Call of Duty: Modern Warfare i Animal Crosssing: New Horizon przewyższały TLOUP2. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że AC było wydane cztery miesiące temu, z kolei Modern Warfare swoją premierę miało w październiku zeszłego roku. The Last of Us Part 2 ukazał się zaledwie miesiąc temu i w tym czasie sprzedał się lepiej niż Resident Evil 3 i Final Fantasy VII Remake.

Zobacz: Destiny 2 – premiera Beyond Light przesunięta

PlayStation ogłosiło już spektakularną sprzedaż TLOU Part 2, a Naughty Dog potwierdził, że w ciągu weekendu otwarcia z Półek zeszło 4 miliony kopii gry, co czyni ją najszybciej sprzedającą się grą PS4 na świecie

Na temat gry wypowiedział się Neil Druckmann – dyrektor kreatywny Naughty Dog

Stworzenie The Last of Us ParT 2  było możliwe dzięki staraniom setek utalentowanych i pełnych pasji programistów Naughty Dog. Nie możemy sobie wyobrazić większego zaszczytu niż zobaczenie tej samej pasji u grających w nią ludzi. Dziękujemy za pomoc w osiągnięciu tego niesamowitego kamienia milowego.

A Wy graliście czy nie planujecie? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceNPD Group
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię