Strona główna Gry Aktualności The Walking Dead: The Final Season znów w produkcji

The Walking Dead: The Final Season znów w produkcji

- Reklama -

Trzeci i czwarty odcinek popularnej serii z zombiakami powróci do świata żywych już całkiem niedługo. Spadek po Telltale Games przejęło studio Skybound, które już teraz pracuje nad szczęśliwym zakończeniem gry…

Studio Telltale Games nie żyje, niech żyje studio Skybound? W tym stwierdzeniu jest wiele prawdy, bowiem od momentu ogłoszenia upadłości dewelopera zakończenie czwartego sezonu The Walking Dead stanęło pod wielkim znakiem zapytania. Co gorsza, ich tytuły zaczęły znikać z platformy Steam, stając się niedostępnymi reliktami ich wielkiej twórczości.

Na szczęście Robert Kirkman zareagował odpowiednio do sytuacji i przygarnął pod dach swojego studia komputerowego byłych pracowników, by pożegnać Clementine i całe uniwersum z godnością. Złożona wcześniej obietnica o stworzeniu kolejnych odcinków gry, była bez pokrycia, ale wygląda na to, że rytuał wskrzeszenia serii właśnie się odbywa za zamkniętymi drzwiami nowego właściciela marki.

Dziękujemy za cierpliwość trakcie, gdy przejmowaliśmy od Telltale kontrolę nad TELLTALE’S THE WALKING DEAD. To była ogromna ilość pracy pod względem logistyki i rozwiązań prawnych, które doprowadziły nas do miejsca, kiedy możemy zakasać rękawy i przejść do rzeczywistej pracy. Po tym, jak Telltale zamknęło swoje drzwi, gra niestety nie mogła zostać opracowana, dlatego daty premiery odcinków 3 i 4 zostały opóźnione. Ale z przyjemnością informujemy, że wielu utalentowanych, pełnych pasji członków zespołu, którzy początkowo pracowali nad grą, wznowiło dziś prace nad jej rozwojem!  

Twórcy oficjalnie poinformowali, że wznowili produkcję gry. Dobrą wiadomością jest również rychłe przywrócenie poprzednich sezonów do sprzedaży. Szczęśliwe zakończenie czeka przede wszystkim osoby, które zakupiły The Final Season przed upadkiem TelltaleGames. Nikt nie poniesie dodatkowych kosztów, aby otrzymać pozostałe odcinki gry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE