Strona głównaGryAktualnościGry Telltale Games znikają ze Steama

Gry Telltale Games znikają ze Steama

Już od jakiegoś czasu wszyscy wiedzieliśmy, że ostatecznie do tego dojdzie. Pomimo tego i tak ogarnia nas smutek. Jak inaczej zareagować na fakt, że ze Steama znikają właśnie wszystkie gry wyprodukowane przez Telltale Games?

Już od wielu tygodni wiedzieliśmy, że studio Telltale Games kończy swoją działalność. Twórcy takich przygodówek jak The Walking Dead czy też Wolf Among Us nie byli w stanie dłużej kontynuować swojej działalności. Ich ostatnie gry, pomimo dobrych recenzji, nie sprzedawały się najlepiej i najzwyczajniej w świecie skończyły się pieniądze. W kuluarach mówi się przede wszystkim o fatalnym zarządzaniu i niejasnych planach na przyszłość. Cokolwiek nie byłoby przyczyną – Telltale Games jest już martwe.

Chociaż wiedzieliśmy, że prawdopodobnie do tego dojdzie, to i tak smuci nas fakt, że gry Telltale zaczynają powoli znikać ze Steama. Usunięte zostały już Jurassic Park: The Game, Back to the Future oraz Tales of Monkey Island. Ich strony nadal są dostępne, ale gier nie da się już kupić. Jedyną dobrą informacją jest to, że jeśli wcześniej je nabyliście, to nadal będziecie mieli do nich dostęp. Jeśli dysponujecie niewykorzystanym kluczem do Steama, to ten też powinien jeszcze zadziałać.

Dobrze, że chociaż ostatni sezon The Walking Dead zostanie ukończony. Duża w tym zasługa Roberta Kirkmana i jego firmy Skybound.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię