Advertisement
Strona głównaGryAktualnościThe Wolf Among Us 2 powstaje całkowicie od nowa i na nowym...

The Wolf Among Us 2 powstaje całkowicie od nowa i na nowym silniku

Już samo powstawanie The Wolf Among Us 2 było świetną informacją dla fanów gier Telltale Game. Teraz dowiadujemy się kolejnych rzeczy, które jeszcze bardziej nastrajają nas pozytywnie.

Prace nad Wolf Among Us 2 rozpoczęły się jeszcze przed oficjalnym upadkiem studia Telltale Games. Można powiedzieć, że gra w iluś procentach była już ukończona. Jednak dla nowych twórców nie ma to żadnego znaczenia. Słusznie postanowili zacząć wszystko od nowa i na zupełnie nowym silniku.

Zobacz: The Wolf Among Us 2 na pewno nie w przyszłym roku

Wśród wielu zarzutów do gier Telltale Games często powtarzała się tematyka przestarzałego i ograniczonego silnika, z którego korzystał deweloper. Był to ich autorski projekt, który szybko stał się pewnego rodzaju przekleństwem. Ograniczał deweloperów i nie był najlepiej zoptymalizowany. Sporo mówiło się o rezygnacji z tego narzędzia, ale studio wcześniej upadło.

Na szczęście nowe Telltale Games (AdHoc Studio) nie zamierza popełniać tego samego błędu. Wszystko, co powstało wcześniej, zostało wyrzucone do kosza. The Wolf Among Us 2 powstaje całkowicie od nowa. Zrezygnowano też z Telltale Engine, który jest w tym momencie martwy. Zamiast tego przy produkcji wykorzystany zostanie nowoczesny i funkcjonalny Unreal Engine 4. To pozwoli na dodanie nowych możliwości, lepszą optymalizację i prawdopodobniej bardziej imponująca oprawę graficzną.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię