Strona głównaGryAktualnościTitanfall 2 nie umrze – na ratunek przyszli fani i modderzy

Titanfall 2 nie umrze – na ratunek przyszli fani i modderzy

Fani gry Titanfall 2 postanowili sami uratować grę skazaną przez wydawcę na śmierć. Dzięki modowi Northstar gra będzie umożliwiała korzystanie z prywatnych serwerów.

Respawn praktycznie porzuciło swoją serię Titanfall. Pierwsza odsłona został wycofana już ze sprzedaży. Druga cześć nadal jest do kupienia, jednak zabawa jest praktycznie niemożliwa przez wyłączenie serwerów gry. Na szczęście z pomocą przyszli fani i modderzy.

Do sieci trafiła właśnie modyfikacja Northstar, która jest projektem open source. Dzięki niemu możliwe jest tworzenie i prowadzenie własnych serwerów Titanfall 2. Mod ten umożliwia również łączenie się z serwerami innych.

Zobacz: Ruszył Steam Winter Sale 2021

Co więcej, mod naprawia kilka błędów, które umożliwiały ataki hakerskie . Mod działa tylko na PC, więc gracze konsolowi niestety nie mają alternatywy. Szkoda tylko, że w tym wszystkim deweloperzy tak mocno dali ciała. Jednak należy im się trochę uznania. Northstar nie udałby się gdyby nie to, że Titanfall 2 był stworzony z wykorzystaniem technologii dla gier singleplayer. Wszystkie pliki potrzebne do rozgrywek sieciowych były w plikach gry. Te wykorzystali twórcy modyfikacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię