Strona głównaKonsoleTo już oficjalne: PS4 zrywa z Facebookiem

To już oficjalne: PS4 zrywa z Facebookiem

Sony oficjalnie potwierdziło poranne plotki, o zakończeniu wsparcia Facebooka na konsolach PS4. Oznacza to, że gracze nie będą mogli liczyć na pełne połączenie PlayStation Network z serwisem Zuckerberga.

Dzisiaj rano pojawiły się informacje na temat rzekomego zaprzestania wsparcia przez Sony połączenia pomiędzy serwisem Facebook a konsolą PS4. Teraz japoński producent potwierdził to oficjalnie . W komunikacie możemy przeczytać:

Począwszy od 7 października 2019r. integracja z Facebookiem nie będzie już wspierana w systemie PS4. Obejmuje to funkcje udostępniania na Facebooku, takie jak publikowanie rozgrywki, aktywność w zdobywaniu trofeów oraz korzystanie z funkcji wyszukiwania znajomych. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Sony uspokaja jednak, że nadal będziemy mogli publikować materiały na Facebooku, jednak nie będzie już oferowany jako miejsce docelowe do udostępniania zrzutów ekranu, filmów, muzyki, szczegółów dotyczących nagród lub linków do transmisji rozgrywki. Nie będzie możliwości połączenia dwóch kont i zapraszania znajomych z FB. Jednocześnie gracze stracą dostęp do swoich zdjęć profilowych.

Zobacz: Nowa aktualizacja PlayStation powiększy party i przyniesie Remote Play na Androida

Wiele wskazuje na to, że ma to związek z ostatnimi skargami graczy na publikowanie ich aktywności z konsoli na FB bez ich zgody.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię