Strona głównaWiadomościTo koniec League of Legends na Intel Extreme Masters

To koniec League of Legends na Intel Extreme Masters

Dość niespodziewanie ESL rezygnuje z turniejów League of Legends na Intel Extreme Masters. Taką informację podał na Reddicie Michał „Carmac” Blicharz, wiceprezes firmy ds. profesjonalnego gamingu.

Skąd taka decyzja władz ESL? Problemem jest przede wszystkim napięty grafik graczy i zespołów. Sezon jest wypełniony mnóstwem turniejów, organizowanych z ramienia Riot Games i zawodnikom trudno byłoby znaleźć dodatkowy czas, aby brać udział w zawodach Intel Extreme Masters. Dlatego też ESL rezygnuje z meczów League of Legends. Co prawda Blicharz podkreśla, że na ten moment nie wiadomo, czy LoL wróci kiedykolwiek na IEM, ale wiceprezes ESL ma na to nadzieję.

Nie ma co się oszukiwać, turnieje League of Legends na Intel Extreme Masters nie cieszyły się wielkim uznaniem wśród graczy. Dla nich były to kolejne, w gruncie rzeczy mało znaczące zawody z niewielką pulą nagród. Na dodatek odbywały się w samym środku sezonu, gdzie nie było zbyt wiele czasu na odpoczynek. Dlatego od pewnego czasu IEM, pod kątem pojedynków na Summoner’s Rift, nie był wydarzeniem szczególnie prestiżowym. Na turniejach brakowało najbardziej znanych i najlepszych drużyn świata.

Taka zmiana to przy okazji szansa, aby IEM Katowice odzyskał rangę Majora w Counter-Strike: Global Offensive. W przypadku takich turniejów Valve wymaga, aby CS:GO było jedyną grą na głównej scenie. League of Legends było w tym przypadku sporą przeszkodą. Co prawda na IEM-ie rozgrywane są też mecze StarCrafta, ale nie jest to aż tak popularna – wśród widzów – gra, aby nie można było i z niej zrezygnować. Tylko czy Valve będzie chciało po raz kolejny rozgrywać Majora w Polsce skoro w tym roku odbędzie się on w Krakowie? Czas pokaże.

Źródło: Reddit

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię