Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeTo koniec Szkoły wiedźminów – CD Projekt zerwał umowę

To koniec Szkoły wiedźminów – CD Projekt zerwał umowę

CD Projekt przestał wspierać Witcher School. Pierwsze informacje na temat zerwania przez wydawcę umowy z agencją 5 Żywiołów pojawiły się jeszcze w lutym tego roku. A co jest przyczyną?

Głównym powodem zerwania umowy przez CD Projekt było to, że Anna Wawrzyniak, jedna ze współpracownic agencji 5 Żywiołów, jest zaangażowana w ultrakonserwatywną organizację Ordo Iuris, która odpowiada za zakazem aborcji oraz odrzucaniem wszelkich praw osób LGBTQ+.

Zobacz: Assassin’s Creed Origins dostanie wsparcie dla 60FPS

Po tym jak wyszło na jaw, że małżonka jednego ze współzałożycieli 5 Żywiołów jest zaangażowana w Ordo Iuris, umowa z agencją została zerwana, a tym samym unieważniona została licencja na wiedźmińską szkołę. We wpisie na profilu facebookowym odnoszącym się do tej sytuacji możemy przeczytać:

Jedynym związkiem Ani z projektem Witcher School od dwóch lat jest to, że jest ona żoną jednego z szefów 5 Żywiołów, Dastina Wawrzyniaka. Ten ostatni fakt jest powszechnie znany zarówno naszym pracownikom, jak i sporej części uczestników naszych eventów – a w żadnym wypadku nie był nigdy przed nikim ukrywany.

W naszym zespole od zawsze pracowali ludzie przedstawiający całe spektrum poglądów politycznych, społecznych i obyczajowych, w tym osoby, których poglądy na wiele kwestii były skrajnie różne – jedynym kryterium ich zatrudnienia była dla nas ich fachowość. Niestety takie stanowisko nie zostało zaaprobowane przez naszego strategicznego partnera CD Projekt RED, który w trybie natychmiastowym odebrał nam licencję do Witcher School z trzymiesięcznym wypowiedzeniem umowy.

Witcher School to projekt utworzony w 2015 roku, który połączył fanów twórczości Sapkowskiego. W tym największym polskim larpie brali udział ludzie z całego świata. W ramach projektu zorganizowano ponad 30 larpów, czyli sesji RPG, w których gracze przebierali się za swoje postacie i odgrywali role w wykreowanym fantastycznym świecie. Przez siedem lat opiekę nad impreza sprawowała agencja 5 Żywiołów. W tym czasie w zabawie wzięło udział ponad 2 tysiące graczy z 52 krajów świata.

Witcher School na swoim profilu poinformowało o zakończeniu działalności. W oświadczeniu możemy przeczytać podziękowania za zaangażowanie za wspólnie spędzone lata.

To co najważniejsze tworzymy nowy świat. Nasze własne uniwersum, które będzie przemyślane w takie sposób, żeby larpy w nim organizowane były jak najlepsze i żeby umożliwiało nieograniczone możliwości w przyszłości. Nie będzie to co prawda Wiedźmin, ale mieliście już możliwość zasmakować jakości naszych przedsięwzięć i wiedzcie, że to co dla Was przygotujemy będzie tak samo dobre a mamy nadzieję, że jeszcze lepsze.

Pracujemy obecnie nad filmem – swego rodzaju memoriałem poświęconym Szkole Wiedźminów. Mamy wiele godzin materiału wideo z którego chcemy zmontować trwający 20-30 minut dokument. Chcemy w nim opowiedzieć czym był projekt, co znaczył dla naszej załogi i jak był postrzegany przez kadrę czy uczestników.

A tak wyglądały wiedźmińskie eventy organizowane przez agencję.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię