Strona głównaKonsoleSony szykuje się do premiery PS5 Pro?

Sony szykuje się do premiery PS5 Pro?

Podczas prezentacji najnowszych telewizorów TCL, przedstawiciel firmy wygadał się na temat kompatybilności urządzeń z różnymi konsolami m.in. PS5 Pro oraz New Xbox Series S/X. Czy to oznacza, że Sony ma już określoną datę premiery mocniejszej wersji PS5?

Zwykle informacje na temat nowych konsol przekazywane są przez różnego rodzaju informatorów o mniejszej lub większej wiarygodności. Zdarza się jednak, że ciekawe informacje przeciekają do sieci przez nieuwagę lub zbyt długi język pracowników firm trzecich. Tak właśnie stało się z informacjami dotyczącymi konsoli PS5.

Zobacz: Assassin’s Creed Origins dostanie wsparcie dla 60FPS

Jak podaje serwis PPE, w jednej z prezentacji TCL znalazł się zapis o tzw. pół generacji konsol (9,5), której reprezentantami będą PS5 Pro oraz New Xbox Series. Producent telewizorów wspomniał, że urządzenia miałby zapewniać rozgrywkę w 60-120 klatkach na sekundę w rozdzielczości 2160p i oferować również rozgrywkę w 8K. Pojawiła się tam również wzmianka o najnowszym GPU: AMD Radeon RX7700 XT.

Teraz pozostaje pytanie, czy TCL coś wie czy zwyczajnie ekstrapoluje? Chociaż informacje na temat wersji Pro, której premiera miałby odbyć się w 2023 roku dochodziły już od różnych informatorów. Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię