Strona głównaGryAktualnościTomb Raider – zagraj w zaginioną część gry

Tomb Raider – zagraj w zaginioną część gry

Do sieci trafiła grywalna zaginiona część serii Tomb Raider stworzona na PSP w 2006 roku. Chociaż gra była już niemal skończona projekt został zamknięty i słuch o nim zaginął, aż do teraz.

W 2066 roku Core Desing pracowało nad remakem oryginalnego Tomb Raider na Sony PSP o nazwie Tomb Raider 10th Anniversary. Pomimo tego, że projekt był już prawie ukończony to według menedżera studia Gavina Rummery’ego został on odwołany na rzecz wieloplatformowego remake’u stworzonego przez Crystal Dynamics, który został wydany w 2077 roku jako Tomb Radier: Anniversary.

Zobacz: Battleborn szykuje się do wyłącznie serwerów

Niedokończona gra została potem przerobiona na grę Indiana Jones, która ostatecznie też nigdy nie trafiła do sprzedaży. Core Desing został zamknięty w 2010 roku, a zaginiony remake stał się poszukiwanym przez graczy artefaktem.

Ostatecznie gra ponownie trafiła do sieci za sprawą serwisu Internet Archive. Dzięki instrukcjom ze strony Tomb of Ash każdy może teraz zagrać w wersję alfa Tomb Raider: 10th Anniversary. W tym celu będzie trzeba zainstalować poprawkę Visual Studio i mieć kontroler PS4 lub Xbox 360. Chociaż w grze nie ma wrogów, to można się wspinać, skakać i pływać po poziomach w Peru, Grecji oraz Croft Manot.

Fani hostujący tę kompilację twierdzą, że wielokrotnie kontaktowali się z posiadaczami licencji z prośbą o pozwolenie na jej opublikowanie, ale nie otrzymali odpowiedzi. Dzięki zwolnieniu z DMCA przez Internet Archive dla starego oprogramowania jest szansa, że gra pozostanie dostępna zarówno dla fanów starych gier jak i moderów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię