Strona głównaWiadomościTransfer roku? Ważny pracownik AMD odchodzi do Intela

Transfer roku? Ważny pracownik AMD odchodzi do Intela

To prawdopodobniej będzie transfer roku w hardware’owym światku. Jeden z bardzo ważny pracowników AMD odszedł z firmy i wkrótce ma dołączyć do największego rywala Czerwonych, czyli Intela.

Ten pracownik to Raja Koduri, który kierował Radeon Technologies Group, czyli był odpowiedzialny za karty graficzne AMD. Co więcej, to właśnie on – 2 lata temu – stworzył ten byt, więc znalezienie zastępcy może nie być łatwym zadaniem. Jednak z opublikowanych oświadczeń wynika, że Koduri rozstaje się z Czerwonymi w pełnej zgodzie. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Raja od końca września był na urlopie i zapowiadał, że wkrótce wróci do pracy dla AMD. Dzisiaj już wiemy, że do tego nie dojdzie.

Raja Koduri uznawany jest za ojca architektury AMD Vega, która może nie zwojowała rynku konsumenckiego, ale jest krokiem w dobrym kierunku. Jeśli Czerwoni będą dalej kroczyć podobną ścieżką i poprawią kilka elementów, to mogą podjąć realną konkurencję z Nvidią tak samo, jak podkopali pozycję Intela w segmencie procesorów. Śmiało można powiedzieć, że Koduri zostawia RTG w dobrej kondycji.

Szczególnie ciekawie informacja o odejściu Raja Koduriego prezentuje się zaledwie dni po zaprezentowaniu układów Kaby Lake-G, czyli procesorów Intela ze zintegrowanymi grafikami AMD. To pierwsza tego typu współpraca obu firm. Niewykluczone, że Koduri za chwilę dołączy do Intela. Niektóre źródła twierdzą, że jest to niemal pewne i jego zatrudnienie zostanie ogłoszone w ciągu kilku dni. Sam zainteresowany na razie milczy na ten temat. Ale jeśli do tego dojdzie, to będzie to transfer roku w świecie hardware’u.

Dotychczasowe obowiązki Koduriego przejmie tymczasowo prezes firmy AMD – Lisa Su.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię