Strona głównaWiadomościHardwareTSMC zamierza podnieść cenę za wafle krzemowe

TSMC zamierza podnieść cenę za wafle krzemowe

Pojawiły się kolejne plotki jakoby Taiwan Semiconductor Manufacturing Company TSMC miało podnieść cenę za pojedynczy wafel krzemowy o dodatkowe 25 procent.

Plotka ta jest następstwem wcześniejszych doniesień, że firma zamierza podnieść cenę za pojedynczy wafel krzemowy o 15 procent, z powodu wyjątkowo wysokiej podaży na układy scalone w branży motoryzacyjnej. Plotka ta jednak nie została potwierdzona, ponieważ minęły trzy miesiące, a o tej zwyżce słuch zaginął.

Za to teraz pojawiła się nowa plotka o podniesieniu ceny o 25 procent, ze względu na ogólne zapotrzebowanie na wafle krzemowe i przez to, że pracownicy TSMC muszą brać nadgodziny, za które firma musi im płacić.

Jak donosi dalej plotka, podwyżka cen ma dotyczyć wafli krzemowych o średnicy 12 i 9 cali, przy czym to wafle krzemowe 12 cali wykorzystywane są przy produkcji elementów dla elektroniki użytkowej.

Jeśli plotka ta okaże się prawdziwa, to pod koniec roku może czekać nas kolejna podwyżka cen za poszczególne podzespoły komputerowe i konsol do grania, ponieważ ich rdzenie graficzne są produkowane w fabrykach TSMC.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię