Strona głównaWiadomościHardwareAMD potwierdza ich układy graficzne Navi 23 otrzymają tylko 32 MB Infinity...

AMD potwierdza ich układy graficzne Navi 23 otrzymają tylko 32 MB Infinity Cache

Nowa łatka dla sterowników AMKFD pod Linuxem ujawnia specyfikację Infinity Cache dla rdzeni Navi 23 oraz APU VanGogh

Jak możemy przeczytać w wiadomości zamieszczonej wraz z łatką. Nowa wersja sterownika została zaktualizowana o najświeższe konfiguracje AMD. Zmiany zostały wprowadzone dla układów Vega 10 i nowszych. Starsze układy graficzne pozostawiono niezmienione.

Po dokładnej analizie nowych plików konfiguracyjnych odnalezione zostały nowe układy graficzne, które AMD zamierza wprowadzić na rynek w tym modele wykorzystujące rdzenie Navi 21/22/23.

Z plików konfiguracyjnych udało się uzyskać informacje dotyczącą pojemności układów Infinity Cache i tak modele Navi 21 (Sienna Cichlid) otrzyma 128 MB pamięci Infinity Cache, Navi 22 (Navy Flounder) – 96 MB, a najmniejszy rdzeń Navi 23 (Dimgrey Cavefish) zostanie wyposażony w zaledwie 32 MB tej pamięci podręcznej.

Nie jest jeszcze pewne, w którym modelu AMD Radeon RX 6000 znajdzie się rdzeń aktualnie najmniejszy rdzeń AMD Radeon. Plotki wskazują, że może to być Radeon RX 6600 lub AMD Radeon 6500. Co więcej, wiemy że AMD nadal pracuje nad jeszcze mniejszym rdzeniem Navi 24, który ma pojawić się w najtańszych kartach graficznych, możliwe, że w w przyszłości poznamy modele Radeon RX 6300.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię