Advertisement
Strona głównaEsportTwitch zablokowany w Chinach i usunięty z lokalnego App Store

Twitch zablokowany w Chinach i usunięty z lokalnego App Store

Większości graczy przyzwyczaiła się już do dziwnych informacji, jakie płyną do nas z rynku chińskiego. Różnego rodzaju blokady i ograniczenia, czy aresztowania za cheatowanie są tam prawie na porządku dziennym. Teraz do długiej listy restrykcji dołączyła platforma steramingowa Twitch.

Blokada serwisu nastąpiła nagle i bez żadnego uprzedzenia. Obecnie strona internetowa Twitch jest niedostępna, a aplikacja twitch iOS została usunięta z lokalnego App Store.

Informacja o blokadzie pochodzi z raportu Abacusa, który sugeruje, że przyczyną może być niedawny wzrost popularności serwisu w Chinach. Został on wyróżniony, jako jeden z nielicznych sposobów oglądania rozgrywek sportowych 2018 Asian Games, w których po raz pierwszy odbyły się mistrzostwa esportowe.

Zawody odbyły się kilka tygodni temu w Indonezji i były to pierwsze wydarzenie esportowe, które transmitowano w tamtejszej telewizji. Jednak jak podaje Abacus nadawca chińskiej telewizji CCTV nie transmitował rozgrywek, pomimo, że brał w nich udział chiński zawodnik Jian Uzi Zihao (LoL). Gracze szybko znaleźli sposób na oglądanie rodaka. Tym samym liczba pobrań aplikacji Twitch na App Store spowodowała, że ta podskoczyła o 300 pozycji na liście najpopularniejszych aplikacji i zajęła trzecie miejsce.

Tak znaczny wzrost popularności mógł ściągnąć uwagę służb państwowych, które „odpowiednio się tym zajęły”. Są to jednak tylko przypuszczenia. Na chwilę obecną nie ma jednoznacznej informacji na temat przyczyny blokady oraz tego jak długo może potrwać taki san rzeczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię