Advertisement
Strona głównaGryAktualnościDyrektor kreatywny AC: Valhalla odchodzi z powodu zdrady

Dyrektor kreatywny AC: Valhalla odchodzi z powodu zdrady

Ashraf Ismail – dyrektor kreatywny Assassin’s Creed Black Flag, Origins oraz nadchodzącego Valhalla odchodzi z Ubisoftu. Ma to związek z jego prywatnym życiem. Mężczyzna został oskarżony o romans i tym samym zdradzenie swojej żony.

W ostatnich dniach przez media społecznościowe przelewa się fala licznych oskarżeń w kierunku wielu pracowników branży gamingowej. O molestowanie został posądzony między innymi Chris Avellone, co doprowadziło do zerwania jego współpracy z Techlandem przy grze Dying Light 2. Na podobne oskarżenia musiało zareagować również studio Insomniac Games, w przypadku którego molestowanie zarzucono aż trzem pracownikom (dwóm byłym).

Z Ubisoftu odchodzi dyrektor kreatywny AC: Valhalla

Teraz w podobnej sprawie został oskarżony Ashraf Ismail – dyrektor kreatywny w Ubisofcie. Mężczyzna pracował między innymi przy serii Assassin’s Creed. Do swojego CV może wpisać chociażby Black Flag, Origins, a także nadchodzącą część o podtytule Valhalla. Jednak tym razem swojej pracy nie dokończy, ponieważ zdecydował się (prawdopodobnie w ramach jakiejś ugody) na odejście z francuskiej firmy. Ismail ogłosił to za pośrednictwem swojego Twittera, gdzie napisał, że rezygnuje z posady, aby poradzić sobie z problemami w prywatnym życiu.

– Życie moje i mojej rodziny zostało zniszczone. Przepraszam wszystkich, którzy zostali z tego powodu skrzywdzeni. Istnieją setki utalentowanych, pełnych pasji ludzi, którzy starają się stworzyć dla Ciebie doświadczenie, które nie zasługuje na to, aby kojarzyć się z moimi problemami. Życzę im wszystkiego najlepszego – napisał Ashraf Ismail.

Mężczyzna, jak wynika z opublikowanych materiałów, miał romans ze streamerką o pseudonimie MatroNedea. Ich związek trwał prawie rok i w tym czasie Ismail między innymi kłamał, że nie ma żony. Gdy „druga partnerka” zauważyła na jego palcu obrączkę w trakcie jednego z wywiadów, ten po raz kolejny skłamał mówiąc, że to dla jego rodziców, aby uniknąć pytań o to, kiedy się ustatkuje. W końcu streamerka potwierdziła w trzech niezależnych źródłach, że Ashraf Ismail ma żonę i zdecydowała się na opublikowanie obciążających go materiałów.

Assassin's Creed: Valhalla

Ubisoft odmówił komentarza w tej sprawie. Firma potwierdziła jedynie, że mężczyzna odchodzi z firmy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię