Strona głównaWiadomościTwitch wprowadza nowe zasady. Koniec z nagością na streamach?

Twitch wprowadza nowe zasady. Koniec z nagością na streamach?

Twitch najwyraźniej ma dosyć naciągania i obchodzenia jego reguł dotyczących nagości na streamach. Platforma wprowadza nowe zasady, które jasno określają co można, a czego nie można robić w trakcie transmisji na żywo.

Wiele transmisji na Twitchu od dawna budzi kontrowersje. Chociaż platforma stara się walczyć ze wszelkimi przejawami nagości czy streamami w jakikolwiek sposób nacechowanymi seksualnie, to wiele osób skutecznie obchodziło lub naciągało ustalone zasady. Z tym (być może) już koniec. Twitch wprowadza nowe, bardzo jasne reguły, które konkretnie określają, co jest dozwolone.

Przede wszystkim od teraz na Twitchu nie można pokazywać ani genitaliów, ani pośladków i nie chodzi tylko o te części ciała w wersji całkowicie gołej. Zabronione jest również pokazywanie ich obrysu, schowanego pod ubraniami. Poza tym wszyscy stremerzy i stremerki muszą mieć odzienie zakrywające obszar od bioder do dna miednicy i pośladków. Tym samym odpadają wszelkiego rodzaju spódniczki i miniówki. Co więcej, miejsca muszą być zakryte całkowicie. Nie jest akceptowana odzież przezroczysta lub częściowo przezroczysta.

Twitch nie pozwala także na pokazywanie sutków (nawet pod materiałem), a także dolnej części biustu (tzw. underboob). Platforma podkreśla też, że nie wolno streamować w strojach kąpielowych. Wyjątek stanowią imprezy na żywo, gdzie taki strój jest czymś normalnym, np. na plażach. Dozwolony jest również body-painting, ale pod warunkiem zakrycia wszystkich części intymnych. Młode matki nie muszą się za to martwić o karmienie piersią. To nadal jest dozwolone na streamach.

Co więcej, Twitch poprosił wszystkich twórców o przejrzenie swoich dotychczasowych transmisji i usunięcie zapisów, które nie są zgodne z nowym regulaminem do 1 maja 2020 roku. Jeśli tego nie zrobią, to część materiałów może zostać usunięta przez pracowników Twitcha (o ile zostaną zgłoszone przez użytkowników). Twitch podkreśla też, że rozumie sytuacje, w których w tle przypadkowo pojawi się ktoś nagi i nie zamierza za to karać. Platforma podkreśla jednak, że należy zrobić wszystko, aby tego uniknąć.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię