Strona głównaWiadomościTwitch – transmisje tylko dla subów stały się faktem

Twitch – transmisje tylko dla subów stały się faktem

Kilka tygodni temu pisaliśmy o planach Twitcha, który chciał wprowadzić transmisje tylko dla subów. Dzisiaj taka funkcja stała się faktem, co oznacza, że stremerzy dostali w swoje ręce nowe narzędzie.

Twitch wprowadził nową funkcję, która powinna spodobać się streamerom (a przynajmniej niektórym). Za to nie przypadnie do gustu widzom. Od teraz twórcy mogą uruchamiać transmisje, które będą dostępne tylko i wyłącznie dla użytkowników, którzy subskrybują ich kanał, VIP-ów i moderatorów. Pozostali fani nie będą w stanie oglądać live’a. Zobaczą jedynie krótką przebitkę, co aktualnie się dzieje i propozycję wykupienia suba.

Zobacz: Stwierdziła, że faceci to śmiecie. Razer zerwał z nią współpracę

Ale nie każdy streamer będzie w stanie odpalić taką transmisję. Jest kilka wymagań, które trzeba wcześniej spełnić:

  • Trzeba mieć status Towarzysza lub Partnera Twitcha,
  • Streamer musi mieć na koncie przynajmniej 90 unikalnych dni streama jako Towarzysz lub Partner,
  • Streamer musi być „czysty” przez 90 ostatnich dni. Jeśli niedawno naruszył wytyczne Twitcha, to musi streamować kolejne 90 dni bez naruszenia tych zasad. Każde kolejne naruszenie usuwa funkcję i zeruje licznik.

Zobacz: Twitch pozywa osoby, które transmitowały porno i przemoc

Funkcja na razie została uruchomiona w wersji beta. Wszystkie transmisje tylko dla subskrybentów będą odpowiednio oznaczone białą gwiazdką na lewej belce serwisu (tam, gdzie znajduje się lista aktualnie uruchomionych streamów) lub stosownym napisem, którego w żaden sposób nie da się usunąć. Dodatkowo powtórka z takiego streama również będzie dostępna tylko dla subów. To samo nie tyczy się klipów. Te nadal można tworzyć i dowolnie udostępniać wszystkim użytkownikom.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię