Strona głównaGryAktualnościPUBG otrzyma kampanię fabularną dla pojedynczego gracza?

PUBG otrzyma kampanię fabularną dla pojedynczego gracza?

Twórca Call of Duty oraz Dead Space – Glen Schofield – stanął na czele nowego studia Striking Distance. Ma on stworzyć nową produkcję w uniwersum PlayerUnknown’s Battlegrounds.

PUBG Corporation zatrudniło Glena Schofielda, czyli człowieka, który stworzył między innymi serie Dead Space oraz Call of Duty. Jest to jeden z najbardziej doświadczonych osób w światowym gamedevie. Nie bez powodu był wiceprezesem i dyrektorem generalnym Sledgehammer Games. Ale to już nieaktualne. Teraz Schofield stanie na czele nowego studia o nazwie Striking Distance.

– Jako firma skupiamy się na tworzeniu treści dostępnych dla globalnych odbiorców, dzięki współpracy z międzynarodowymi zespołami zlokalizowanymi w USA, Europie i Azji. Teraz wnosimy tę wizję na kolejny poziom, ponieważ nasze portfolio poszerza się o studio Striking Distance, na czele którego stanie Glen Schofield – powiedział

W 2009 roku Schofield stworzył studio Sledgehammer Games, które odpowiedzialne było między innymi za Call of Duty: Modern Warfare 3, Advanced Warfare oraz WWII. Wcześniej był dyrektorem generalnym Visceral Games, gdzie stworzył między innymi Dead Space. Za swoją pracę otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi Brytyjskiej Akademii Filmowej.

– W trakcie mojej karieru miałem możliwość stworzenia kilku niesamowitych gier, które opowiadały wspaniałe historie i każda z nich wiele dla mnie znaczyła. Ale teraz te doświadczenia pozwolą mi stworzyć nowy zespół AAA, który odkryje nowe możliwości jako Striking Distance – skomentował Glen Schofield.

Główny zainteresowany przyznał też, że jako Striking Distance zajmą się uniwersum PUBG, które ma wykraczać poza gatunek Battle Royale. Czy to oznacza, że gra dostanie kampanię fabularną dla pojedynczego gracza? Na to wygląda. Muszę przyznać, że jestem szalenie ciekawy, co z tego wyjdzie. Szkoda, że na efekty przyjdzie nam poczekać przynajmniej kilka lat. W końcu gry nie powstają w kilka miesięcy. Oby nikt nie został z tego powodu aresztowany.

Zobacz: PUBG – nowy Developer Update zapowiada nadejście sezonów

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię