Strona głównaWiadomościTwórca Counter-Strike’a zatrzymany przez policję

Twórca Counter-Strike’a zatrzymany przez policję

Jess Cliffe i Minh Le to dwie osoby, które powinny być znane wszystkim fanom Counter-Strike’a. To właśnie oni stworzyli pierwszy mod do Half-Life, z którego narodziła się jedna z najpopularniejszych gier. Niestety, pierwszy z nich nie ma zbyt dobrego okresu w swoim życiu.

Jess Cliffe jest jednym ze współtwórców Counter-Strike’a. Razem z Minh Le stworzył mod do Half-Life’a, który zyskał tak wielką popularność, że z czasem pomysł został wykupiony przez Valve. Obaj pracowali w firmie Gabe’a Newella, ale tylko Cliffe przetrwał tam aż do dzisiaj (Le odszedł w 2008 roku). Niestety, właśnie został zawieszony jako pracownik. To pokłosie bardzo nieprzyjemnej sprawy z jego udziałem.

Cliffe został oskarżony o wykorzystanie nieletniej. Został zatrzymany przez policję w Seattle. Co ważne, nie został jeszcze oficjalnie oskarżony. Pomimo tego sąd i tak odmówił mu wyjścia za kaucją, więc programista przebywa aktualnie w areszcie. Najprawdopodobniej wkrótce wpłynie oficjalnej oskarżenie i rozpocznie się sprawa.

– Wciąż staramy się dowiedzieć, co dokładnie się stało. Raporty sugerują, że został aresztowany za przestępstwo, w związku z czym zawiesiliśmy go jako pracownika do czasu wyjaśnienia sprawy – przekazało Valve w rozmowie z serwisem Kotaku.

Pamiętajcie jednak, że oskarżenie nie oznacza od razu winy. Człowiek jest niewinny dopóki nie udowodni mu się winy!

Źródło: Kotaku

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię