Strona głównaGryAktualnościTwórca Fortnite’a kupił… cały las. Po co?

Twórca Fortnite’a kupił… cały las. Po co?

Tim Sweeney to twórca firmy Epic Games i zarazem jedna z osób odpowiedzialnych za sukces Fortnite’a. Ale gaming to nie jedyna rzecz, która zajmuje mu cenny czas. Tim Sweeney dba również o środowisko. Dlatego kupił sobie las.

Tim Sweeney ma na swoim koncie takie gry jak: Gears of War, Unreal Tournament oraz Fortnite’a. Dzięki temu jest miliarderem. Duży majątek pozwolił mu też zostać filantropem z krwi i kości. Od ponad 10 lat Sweeney dba o środowisko. W tym czasie wydał wiele milionów dolarów na różne projekty środowiskowe w stanie Karolina. W sumie zakupił on prawie 40 tys. akrów (ponad 16 tys. hektarów) lasów w Północnej Karolinie, co czyni go właścicielem jednej z największych obszarów w całym stanie.

Zobacz: Nie uwierzysz, ile Epic Games zarobiło w 2018 roku. Astronomiczna kwota

Czemu zdecydował się na taki krok? Ponieważ las w Paśmie Błękitnym (ang. Blue Ridge Mountains) miał zostać kupiony przez wielką korporację i ścięty z powierzchnią ziemi. Sweeneyowi nie spodobał się ten pomysł i sam kupił ziemię. Teraz stoi ona nienaruszona przez człowieka. Dzięki temu twórca Epic Games uratował wiele roślin i zwierząt, charakterystycznych dla tego regionu. Ale to nie koniec. Rok temu Tim Sweeney kupił 1500 akrów (607 ha) w Stone Hills. Ziemia ta miała zostać przerobione na hotel ze spa i polami golfowymi.

Zobacz: Pijany Ninja powiedział kilka szczerych słów o Fortnite i Epic Games

Ale nie ma czemu się dziwić. Aktualnie Tim Sweeney jest bogatszy między innymi od Gabe’a Newella – właściciela Steama. Aktualnie szef Epic Games znajduje się na 192. miejscu wśród najbogatszych ludzi na świecie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceAnon News
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię