Strona głównaGryAktualnościNie uwierzysz, ile Epic Games zarobiło w 2018 roku. Astronomiczna kwota

Nie uwierzysz, ile Epic Games zarobiło w 2018 roku. Astronomiczna kwota

Wszyscy wiemy, że Fortnite jest prawdziwą żyłą złota. Darmowa gra Battle Royale przynosi Epic Games kolosalne zyski. Ale chyba niewiele osób spodziewało się, że aż tak kolosalne. Najnowszy raport zdradza, ile kasy mogło wpłynąć na konto studia.

Zabawmy się w pewną grę. Zanim przeczytacie dalszą część tekstu, zastanówcie się – ile Waszym zdaniem Epic Game mogło w ciągu roku zarobić na grze Fortnite? I nie bawmy się w przychód. Bierzmy pod uwagę tylko dochód, czyli zysk pomniejszony o wydatki. Mówiąc najprościej – ile Epic Games zarobiło na czysto?

Zobacz także: Kradnie konta Fortnite i zarabia na tym setki funtów tygodniowo

No to jeśli już wymyśliliście jaką kwotę, to teraz możecie ją skonfrontować z wiarygodnym raportem, według którego Epic Games zarobiło na czysto w 2018 roku aż 3 miliardy dolarów. Tak, 3 miliardy dolarów. Aż 66% tej kwoty, czyli 2 mld dolarów, ma pochodzić bezpośrednio z Fortnite’a. Pozostały miliard to przede wszystkim zyski z silnika Unreal Engine, który jest wykorzystywany przez wielu twórców gier na całym świecie. I pamiętajcie, że mówimy o czystym zysku. Przychody są dużo większe. Co więcej, w przyszłym roku spory zysk może przynieść niedawno otwarty sklep Epic Store, który co 2 tygodnie ma rozdawać darmową grę.

Zobacz także: Nie podoba Wam się Inifnity Blade w Fortnite? Takich broni będzie więcej

Jak to przekłada się na wartość Epic Games? Tim Sweeney, założyciel i aktualny prezes firmy, twierdzi, że w tym momencie jest ona warta około 5-8 mld dolarów. Jednak patrząc na wycenę innych firm z branży growej należałoby wycenić Epic Games bliżej 14 mld dolarów niż 5 czy nawet 8 mld.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię