Strona głównaWiadomościTwórcy Call of Duty otwierają studio w Polsce

Twórcy Call of Duty otwierają studio w Polsce

Śmiało można powiedzieć, że Infinity Ward to studio, które jest odpowiedzialne za serię Call of Duty. Na portfolio firmy należącej do Activision znajduje się wiele części tej popularnej strzelanki. Kolejna najprawdopodobniej będzie tworzona również w Polsce, ponieważ Infinity Ward otwiera swój oddział w naszym kraju.

W portfolio Infnity Ward znajdują się między innymi: Call of Duty 2, Call of Duty 4: Modern Warfare, Call of Duty: Modern Warfare 2, Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Ghosts oraz Call of Duty: Infinite Warfare. Stwierdzenie, że są oni ojcami, matkami i wszystkimi wujkami serii chyba nie jest na wyrost. Nie to jest jednak najważniejsze. Studio, na swoim oficjalnym blogu, zapowiedziało utworzenie nowego oddziału, który będzie mieścił się w Krakowie.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością ogłoszenia, że rozwijamy nasz potencjał jako developera wraz z otwarciem Infinity Ward Poland. Budujemy światowej klasy studio R&D, które skorzysta z lokalnej kultury kreatywnego tworzenia gier i talentów jakie oferuje Polska. To rozszerzenie działalności przyczyni się do dalszego utrwalania naszej pozycji jako jednego z najbardziej zaangażowanych i uhonorowanych zespołów w branży gier. Czekamy z niecierpliwością na wspaniałe dokonania, które będą dzięki temu naszym udziałem – powiedział Dave Stohl, szef studia w Infinity Ward.

W Polsce mają pracować specjaliści zajmujący się badaniami i rozwojem. Będą oni ściśle współpracować z odziałem mieszczącym się w Los Angeles. Szefem krakowskiego studia został Michał Drobot, który do tej pory pełnił funkcję Pricipal Rendering Engineer w Infinity Ward Los Angeles. Co to oznacza dla polskiego gamedevu? Kolejne wyróżnienie. Nasz kraj po raz kolejny jest zauważany na świecie. Już możemy mówić nie tylko o CD Projekt RED, 11 bit studios, People Can Fly, CI Games czy też Flying Wild Hog. Poza tym to ogromna szansa dla polskich specjalistów, aby stworzyć coś, co ma szansę przejść do historii świata gier.

Źródło: Infinity Ward

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię