Strona głównaGryAktualnościUbisoft odciął usługi online dla 90 starszych tytułów

Ubisoft odciął usługi online dla 90 starszych tytułów

Ubisoft wyłączył niedawno usługi online w wielu swoich tytułach. W gronie tym znalazły się między innymi Rainbow Six Vegas, Splinter Cell: Chaos Theory oraz wiele tytułów z serii Just Dance.

Ubisoft wyłączył usługi online dla 90 gier na różnych platformach. Gry będą nadal grywalne, a funkcje offline dla każdej z nich powinny działać normalnie.

Ubisoft informuje, że wiadomości i statystyki graczy w każdym z tytułów, których dotyczy ta informacja, zostały wyłączone. W przypadku wszystkich gier, które korzystały z usług Ubisoft Connect, także wyzwania zostały wyłączone. Zawartość określana przez Ubisoft jako „ULC” (Unlockable Content), taka jak dodatkowe mapy czy skórki, również została wyłączona, bez możliwości odblokowania jej w inny sposób. Gracze PC, którzy wcześniej odblokowali taką zawartość, zostaną pozbawieni możliwości korzystania z niej, natomiast gracze konsolowi będą mogli nadal cieszyć się odblokowaną zawartością, o ile nie zresetują plików zapisu gry dla danej gry.

Ubisoft Forward
Ubisoft Forward

Pełna lista gier zawiera wiele znanych i cenionych przez krytyków tytułów. Niektóre gry tracą serwery tylko na wybranych platformach – są to m.in. Just Dance 2016 i Just Dance 2018, które tracą wsparcie online tylko na PlayStation 3, Xbox 360 i Wii, ale nadal będą grywalne online na Xbox One, PlayStation 4 i Wii U. Inne, takie jak Rainbow Six Vegas 1 i 2, tracą wsparcie online całkowicie. Splinter Cell: Chaos Theory traci funkcje sieciowe na PC, a Splinter Cell: Double Agent straci je na wszystkich dostępnych platformach.

Zobacz: Wsparcie GTA Online tylko do końca roku?

Ubisoft wyjaśnił również, że w niektórych grach, które zostały ostatnio odłączone od sieci, zrobiono to przez pomyłkę i zostały one przywrócone. Dotyczy to Anno 2070, Assassin’s Creed II, Assassin’s Creed 3, Assassin’s Creed Brotherhood, Driver San Francisco, Far Cry 3, Silent Hunter 5 i Splinter Cell Blacklist.

Ubisoft nie podał jeszcze powodu zamknięcia usług online dla wymienionych gier. Pełną listę tytułów i ich platform, można znaleźć w oficjalnym artykule Pomocy na ten temat.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię