Strona głównaGryAktualnościUbisoft potwierdza Rainbow Six Siege na konsole nowej generacji

Ubisoft potwierdza Rainbow Six Siege na konsole nowej generacji

Gra ma być jednym z pierwszych tytułów dostępnych na start konsoli.

Podobnie jak w przypadku każdego początku nowej generacji, przed najtrudniejszymi decyzjami stoją twórcy gier multiplayer. Poprzednią generację wciąż trzeba bowiem wspierać, a nowa konsola otwiera wiele tytułów na potencjalnie szerszy wachlarz możliwości.

Zobacz: PlayStation 5 może być bardzo drogie. Główny powód cena i dostępność komponentów konsoli

Sądząc po wywiadzie Windows Central z Leroyem Athanassofem, Ubisoft podjął już tę decyzję jakiś czas temu. Prace nad Rainbow Six Siege na nową generację już trwają, a jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, gra będzie dostępna w dniu premiery PlayStation 5 i Xbox Series X.

Co więcej, Ubisoft przewiduje możliwość wspólnej rozgrywki pomiędzy graczami aktualnej oraz przyszłej generacji. PlayStation 5 nie będzie się więc musiało martwić o tworzenie własnej społeczności już od pierwszych dni istnienia konsoli, a posiadacze PS4 nie zostaną porzuceni w imię nowej generacji.

Athanassof wspomina również o możliwym cross-playu pomiędzy konsolami. Tutaj wszystko ma jednak zależeć od Sony i Microsoftu. Deweloper jest gotowy do wsparcia tej funkcji, ale żeby swoje pomysły mógł wcielić w życie, potrzebuje zielonego światła od twórców konsoli.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię