Strona głównaWiadomościRozrywkaBillie Eilish w piosence Bad Guy inspirowała się znaną grą

Billie Eilish w piosence Bad Guy inspirowała się znaną grą

Jedna z najpopularniejszy piosenek 2019 roku, za którą Billie Eilish dostała nagrodę Grammy, jest częściowo inspirowana jedną z gier. Mowa oczywiście o „Bad Guy”.

Billie Eilish to największa gwiazda muzyczna 2019 roku, czego odzwierciedleniem były nagrody Grammy i możliwość nagrania piosenki do najnowszego Bonda. W jednym z ostatnich wywiadów młoda piosenkarka przyznała, że jej największy hit „Bad Guy” był częściowo inspirowany grą komputerową. Jaką? Może się to wydawać dziwne, ale chodzi o Plants vs Zombies.

„Bad Guy” jest piosenką na swój sposób nietypową. Najbardziej charakterystycznym elementem jest łatwo rozpoznawalna melodia w tle, szczególnie w trakcie refrenu. Właśnie ten element był inspirowany głównym tematem muzycznym gry Plants vs Zombies. Przyznała to sama piosenkarka. Z kolei Finneas O’Connell – jej producent i autor słów do piosenek – dodał, że to częściowo również „Czarodzieje z Waverly Place”.

Inspiracja grami nie powinna nikogo dziwić. W końcu matka Billie Elilish – Maggie Baird – kilkukrotnie użyczała swojego głosu w różnych produkcjach. Jej najbardziej znaną rolą jest Samary z Mass Effect. Nie zmienia to faktu, że przenikanie się świata gier, muzyki i filmu jest coraz częstsze i to może cieszyć. Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej. O Plants vs Zombies mowa w 6:30.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię