Strona głównaGryAktualnościAC: Valhalla – wybory bez wpływu na charakter bohatera

AC: Valhalla – wybory bez wpływu na charakter bohatera

Twórcy Assassin’s Creed: Valhalla zapewniają, że Eivor – główny bohater gry – będzie miał spójny charakter. Decyzje graczy nie będą miały na niego wpływu, dzięki czemu cała historia będzie trzymać się kupy.

Na oficjalnym profilu Assassin’s Creed na Twitterze pojawiło się ciekawe wideo, w którym twórcy opowiadają o głównym bohaterze Valhalla, czyli Eivorze. Ustami Darby McDevitta – dyrektora narracyjnego – dowiadujemy się, że protagonista gry będzie miał spójny charakter. Ubisoft wolał postawić na opcje dialogowe, które będą pasować do stylu jednej postaci, zamiast stawiać na większą dowolność. Dzięki temu Eivor ma być bohaterem bardziej kompletnym, bez względu na rodzaj wybranej ścieżki.

– Jedną z pierwszych rzeczy było stwierdzenie, że zrobimy spójną postać ze spójnym charakterem. Sporo rozmawialiśmy na temat podejścia do tego tematu w różnych grach RPG i nie ma tutaj złych odpowiedzi, ale są odpowiedzi, które kierują w jedną lub drugą stronę. Pierwsza odpowiedź to biała kartka, co oznacza, że każdy wybór decyduje o charakterze bohatera. Druga opcja to stworzenie postaci o spójnym charakterze, gdzie wszystkie opcje dialogowe pasują do siebie. Zdecydowaliśmy się na tę drugą wersję – powiedział Darby McDevitt.

Warto też przypomnieć, że w Assassin’s Creed: Valhalla będziemy mieli – podobnie jak w Odyssey – możliwość wyboru płci głównego bohatera. Jednak nie będzie on miał w żaden sposób wpływ na opowiadaną historię czy fabułę.

Assassin’s Creed: Valhalla zadebiutuje jesienią tego roku w wersji na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i PC. Gra, pomimo wcześniejszych doniesień, ma być większa niż Assassin’s Creed: Odyssey.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię